• Dnes je: Utorok 22. júna 2021 meniny má Paulína

Očkovať v rómskych osadách by sa malo podľa Polláka vakcínou Johnson & Johnson, záujem je aj o Sputnik

Očkovať v rómskych osadách by sa malo podľa Polláka vakcínou Johnson & Johnson, záujem je aj o Sputnik

Táto vakcína bude podľa poslanca najlepšou voľbou, keďže ju stačí aplikovať jednorazovou dávkou.

5.5.2021 (Webnoviny.sk) - Očkovanie v rómskych osadách by sa podľa poslanca Petra Polláka ml. (OĽaNO) malo vykonávať prostredníctvom vakcíny Johnson & Johnson. Ako v stredu uviedol na tlačovej besede, z konzultácií s rezortom zdravotníctva totiž vyplynulo, že táto vakcína bude najlepšou voľbou, keďže ju stačí aplikovať jednorazovou dávkou.

Niektorí majú strach z očkovania

„Je dosť možné, že by sme nevedeli zaočkovať druhou dávkou taký počet ľudí ako tou prvou," povedal Pollák. Rómovia však podľa neho majú záujem aj o vakcínu Sputnik V. „Samozrejme, aj k týmto ľuďom sa dostala informácia o Sputniku," povedal poslanec s tým, že záujem o Sputnik vychádza z minulosti, keď boli Rómovia očkovaní len ruskými vakcínami.

Podľa poslanca hnutia Jána Heráka situácia v očkovaní Rómov momentálne nie je zlá, ale ani postačujúca. V marginalizovaných komunitách podľa neho totiž existuje aj strach z očkovania. Z tohto dôvodu chce Rómov a iných príslušníkov marginalizovaných komunít povzbudiť a vyzvať, aby sa nebáli.

Vytvorené sú mobilné očkovacie jednotky

„Sú vytvorené mobilné očkovacie jednotky, ktoré sú ochotné ísť priamo do rómskych osád," povedal Herák s tým, že očkovanie je prostriedok, aby sa Rómovia aj iní občania „dostali k slobode".

Pomáhať pri organizovaní očkovania by podľa Heráka mohli samosprávy ako aj sociálni pracovníci. „Verím, že nikto ich neodmietne a pomôže ich naviesť k očkovaniu," dodal.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie