• Dnes je: Streda 28. júla 2021 meniny má Krištof

Očkovať sa Sputnikom V môžu už aj osoby staršie ako 60 rokov

Očkovať sa Sputnikom V môžu už aj osoby staršie ako 60 rokov

Výrobca vakcíny Sputnik V Gameleya vo štvrtok zaslal Ministerstvu zdravotníctva SR oficiálny „návod na lekárske použitie lieku”, ktorý bol aktualizovaný ešte 18. januára. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol minister financií Igor Matovič (OĽaNO).

„Po jeho doručení neexistuje žiadna legitímna prekážka, aby sa vakcínou Sputnik V mohli očkovať aj ľudia nad 60 rokov, presne tak, ako vo všetkých 60 krajinách, kde sa Sputnikom očkuje,” napísal Matovič.

Na očkovanie Sputnikom sa dnes môžu hlásiť ľudia od 18 do 60 rokov.

Sputnik si pohoršil. Ktorým vakcínam proti koronavírusu Slováci dôverujú najviac?


Najväčšiu dôveru v účinnosť a bezpečnosť vakcíny majú Slováci stále k vakcíne Comirnaty od spoločností Pfizer/Biontech.


Opätovne sa umiestnila na prvej priečke spomedzi siedmich vakcín proti ochoreniu COVID-19, ktoré sú registrované alebo ich aktuálne posudzuje Európska lieková agentúra (EMA).


Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Nielsen Admosphere, ktorý pre agentúru SITA realizovala od 20. do 26. mája tohto roka na vzorke 510 respondentov internetovej populácie staršej ako 15 rokov.

Najviac jej dôverujú mladí

Druhú pozíciu v dôveryhodnosti si rovnako udržala aj vakcína Moderna. Ruská vakcína Sputnik V sa umiestnila v porovnaní s predošlým prieskumom zhodne na tretej priečke, dôveruje jej však opäť menej Slovákov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie