• Dnes je: Štvrtok 20. januára 2022 meniny má Dalibor

Očkovať proti koronavírusu sa bude aj na Sviatok všetkých svätých, registrácia nie je potrebná

Očkovať proti koronavírusu sa bude aj na Sviatok všetkých svätých, registrácia nie je potrebná

Možnosť dať sa jednoducho a rýchlo zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 aj bez registrácie môžu využiť tiež ľudia s nárokom na tretiu dávku.

Možnosť dať sa jednoducho a rýchlo zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 pokračuje v priebehu nasledujúceho týždňa, a to aj bez registrácie. Túto možnosť môžu využiť aj ľudia s nárokom na tretiu dávku.

Výjazdové očkovacie tímy

Pokračuje aj očkovanie v ambulanciách lekárov a formou výjazdových tímov. Záujemcovi stačí prísť do očkovacieho centra s občianskym preukazom a preukazom poistenca. Uviedla to v tlačovej správe hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.

Aj v nasledujúcich dňoch sa možno dať zaočkovať jednodávkovou vakcínou Janssen. Záujemcovia ju majú k dispozícii v očkovacích centrách v piatich krajoch, konkrétne v Bratislavskom, Košickom, Žilinskom, Nitrianskom a Trnavskom.

Pokračuje aj očkovanie detí

Vakcínou Comirnaty od konzorcia Pfizer a BioNTech budú bez registrácie očkovať vo všetkých krajoch, pričom v Bratislave, Michalovciach, Prešove a v Humennom aj počas sviatku 1. novembra. Vakcínou Spikevax od spoločnosti Moderna sa bude očkovať bez registrácie v šiestich krajoch.

V období od 30. októbra do 5. novembra 2021 bude pokračovať aj očkovanie detí od 12 rokov. Deti zaočkujú skoro v 40 očkovacích centrách nachádzajúcich sa vo všetkých regiónoch. V Bratislave, Humennom a v Michalovciach ich budú očkovať aj v pondelok 1. novembra.


Kompletný zoznam miest a časov, kedy môže verejnosť využiť očkovanie bez registrácie, sa nachádza na stránke www.health.gov.sk/?Ockovanie-bez-registracie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie