• Dnes je: Nedeľa 13. júna 2021 meniny má Anton

Očkovať proti COVID-19 by sa mohla aj sprevádzajúca osoba, Lengvarský prehovoril aj o otvorení čakárne

Očkovať proti COVID-19 by sa mohla aj sprevádzajúca osoba, Lengvarský prehovoril aj o otvorení čakárne

Minister tiež informoval, že zaočkovať by sa po novom mohla aj sprevádzajúca osoba.

Otvorenie čakárne pre ľudí nad 18 rokov aj výber vakcíny by mohli byť reálne do niekoľkých týždňov. Ako po stretnutí s novinármi uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, otvoreniu čakárne pre všetky vekové kategórie aktuálne bráni iba obava, či systém Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) nápor zvládne.

„Musím byť definitívne presvedčený, že to bude fungovať,“ podotkol. Minister sa podľa jeho slov bojí prípadného technického zlyhania. Zároveň potvrdil, že systém NCZI je pripravený aj na registráciu na očkovanie Sputnikom V, aktuálne sa však spúšťať nebude.

Minister tiež informoval, že zaočkovať by sa po novom mohla aj sprevádzajúca osoba. Osoby staršie ako 18 rokov, ktoré budú pri očkovaní sprevádzať seniora nad 70 rokov, by tak mohli byť zaočkované spolu s ním. Reálne by to podľa neho mohlo byť už v priebehu budúceho týždňa.

„Sľubujem si od toho to, že budú mladí ľudia presviedčať starších, aby sa šli zaočkovať spolu,“ povedal Lengvarský. Rezort už navrhol vyhlášku, momentálne je v legislatívno-technickej úprave.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie