• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Očkovanie vakcínou Comirnaty proti COVID-19 sa pozastaví, zásoby už o pár dní expirujú

Očkovanie vakcínou Comirnaty proti COVID-19 sa pozastaví, zásoby už o pár dní expirujú

Ministerstvo zdravotníctva SR však v krátkom čase očakáva rozhodnutie, ktoré by umožnilo podávanie adaptovanej vakcíny Comirnaty Original/Omicron BA.4-5 aj pre základnú očkovaciu schému, teda prvé a druhé dávky.

Od 1. júna tohto roka sa na Slovensku dočasne pozastaví očkovanie základnou schémou pôvodných vakcín Comirnaty.

Obdobie použiteľnosti všetkých skladových zásob tejto vakcíny na Slovensku sa totiž končí 31. mája tohto roka.

Naďalej však bude pokračovať podávanie posilňujúcich dávok adaptovanej vakcíny Comirnaty Original/Omicron BA.4-5. Ministerstvo zdravotníctva SR to uviedlo v tlačovej správe.

Očkovanie detí dočasne pozastavia

Čakateľov na druhú dávku „pôvodnej“ vakcíny Comirnaty bude kontaktovať call centrum Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI). Pre základnú očkovaciu schému osôb starších ako 18 rokov bude od 1. júna tohto roka slúžiť iba vakcína JCOVDEN (Janssen) od spoločnosti Johnson & Johnson.

Podávanie dávok základnej očkovacej schémy pre deti vo veku 12 až 17 rokov sa taktiež dočasne pozastaví.

Čaká sa na jedno rozhodnutie

Posilňujúce dávky adaptovaných vakcín sa budú naďalej podávať v štandardnom režime. Bez zmien taktiež pokračuje aj očkovanie detí vo veku 6 mesiacov až 11 rokov.

Ministerstvo zdravotníctva SR však v krátkom čase očakáva rozhodnutie, ktoré by umožnilo podávanie adaptovanej vakcíny Comirnaty Original/Omicron BA.4-5 aj pre základnú očkovaciu schému, teda prvé a druhé dávky.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie