• Dnes je: Nedeľa 26. septembra 2021 meniny má Edita

Očkovacia prémia je hitom. Už sa prihlásili desaťtisíce ľudí, ale bol aj jeden technický problém

Očkovacia prémia je hitom. Už sa prihlásili desaťtisíce ľudí, ale bol aj jeden technický problém

Prvý nápor registrácií systém podľa ministerstva zvládol.

2.8.2021 (Webnoviny.sk) - O očkovaciu prémiu sa do pondelňajšieho rána prihlásili desaťtisíce ľudí. Na sociálnej sieti o tom informovalo Ministerstvo financií SR s tým, že o očkovaciu prémiu je obrovský záujem. Prvý nápor registrácií systém podľa rezortu zvládol.

Ministerstvo po spustení o 18:30 evidovalo viaceré podnety od ľudí, ktorým chodili potvrdzujúce SMS a e-maily niekoľkokrát za sebou.

Tento technický problém sa mohol vyskytnúť u prihlásených do 20:24, ale v súčasnosti už systém funguje ako má. Potvrdzujúce SMS by mali mať zároveň už teraz v telefóne všetci, ktorí sa registrovali počas nedeľného večera.

Všetci záujemcovia o očkovaciu prémiu a sprostredkovateľský bonus sa môžu prihlásiť na stránke www.bytzdravyjevyhra.sk.

Výhra v lotérii, ako dôvod na to, aby človek zmenil svoj pohľad na vakcináciu a dal sa zaočkovať, nie je pre obyvateľov Slovenska veľmi presvedčivá.


Ak by ľuďom niekto ponúkol peniaze, svoj postoj by prehodnotilo 18 percent opýtaných. Vyplýva to z májového prieskumu Ako sa máte, Slovensko?, na ktorom sa podieľala aj Slovenská akadémia vied (SAV).

„Mnohí experti na verejné zdravie sú presvedčení, že by pomohlo skôr ísť priamo k ľuďom, rozprávať sa s nimi a zapojiť do toho aj miestne autority v podobe kňazov, obvodných lekárov, či rešpektovaných osobností.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie