• Dnes je: Utorok 25. januára 2022 meniny má Gejza

Očkovacia lotéria nezachráni životy ani zdravie, Matovič podľa Hlasu rozdáva milióny z daní Slovákov

Očkovacia lotéria nezachráni životy ani zdravie, Matovič podľa Hlasu rozdáva milióny z daní Slovákov

Minister financií podľa opozičnej strany na seba púta len pozornosť.

3.8.2021 (Webnoviny.sk) - Očkovacia lotéria a sprostredkovateľský bonus sú podľa strany Hlas drahé nástroje, ktoré neprinesú želaný efekt. Očkovanie má byť podľa zástupcov strany dobrovoľné s cieľom chrániť zdravie.

Milióny sa dajú využiť efektívnejšie

Ako ďalej uviedol podpredseda strany Hlas - sociálna demokracia Richard Raši, minister financií Igor Matovič lotériou na seba len púta pozornosť a rozdáva milióny z daní Slovákov.

Desiatky miliónov eur by sa dali využiť podľa Rašiho oveľa efektívnejšie. „Je to nesprávne riešenie. Na jednej strane Matovičova a Hegerova vláda dáva na prevenciu len drobné, nepreplatí onkologickým chorým inovatívne lieky, ale teraz ide rozhadzovať milióny na sebaprezentáciu. Tieto peniaze by mohli ísť napríklad aj ku zdravotníkom a pacientom na diagnostiku a liečbu všetkých tých, ktorí kvôli koronakríze museli mesiace čakať,“ povedal Raši.

Viac mobilných očkovacích tímov

Lepšie využitie týchto prostriedkov si vie predstaviť aj podpredsedníčka strany Zuzana Dolinková. „Tieto peniaze by oveľa efektívnejšie poslúžili, aby mohlo byť viac mobilných očkovacích tímov, či aby všeobecní lekári a pediatri dostávali vyššiu platbu za podanie vakcíny. Bolo by to pre nich viac motivujúce a občania by sa dostali k informáciám aj vakcíne na mieste, kde im je to prirodzené, u svojho lekára,“ dodala Dolinková.

Na očkovacie prémie a sprostredkovateľské bonusy sa k utorku 9:30 registrovalo 280-tisíc osôb. Všetci záujemcovia o očkovaciu prémiu a sprostredkovateľský bonus sa môžu prihlásiť na stránke bytzdravyjevyhra.sk.

Foltin vyzval Hlas k reakcii

Podľa poslanca parlamentu a generálneho manažéra koaličnej strany Sloboda a Solidarita Romana Foltina by mala strana Hlas-SD zaujať jednoznačné stanovisko k aktuálnym témam, ako sú minulotýždňový protest proti očkovaniu pred bratislavským Prezidentským palácom a postup polície v jeho priebehu. Napísal to na sociálnej sieti.

Hlasu-SD sa v tejto súvislosti pýta, či podporujú takéto protesty, či podľa nich polícia konala správne, či by policajný prezident Peter Kovařík mal prísť vysvetľovať postup polície do parlamentu a či by sa na predmetnom zasadnutí brannobezpečnostného výboru zúčastnili.

Spájajú sa s extrémnou pravicou

Foltin sa tiež Hlasu pýta, či podporujú avizovaný spoločný protest strany Smer-SD a odídencov z ĽSNS združených v hnutí Republika, ktorý je plánovaný na 1. septembra pred Ústavným súdom SR v Košiciach a či je správne, že sa socialisti spájajú s extrémnou pravicou.

„Peter Pellegrini, nájdi odvahu a zodpovedz na tieto otázky. Už nehraj na dve stany, že si na jednej strane s antivaxermi, ale na druhej strane kritizuješ vládu za nízku očkovanosť," povedal Foltin. Zároveň sa strany opýtal, či si pred odpoveďou potrebuje nechať urobiť prieskum verejnej mienky.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie