• Dnes je: Nedeľa 14. augusta 2022 meniny má Mojmír

Ochrana ľudských práv a postavenie národnostných menšín sú úzko späté, myslí si Brocková

Ochrana ľudských práv a postavenie národnostných menšín sú úzko späté, myslí si Brocková

Ministerstvo zahraničia chce nadviazať na svoje záväzky nedávno skončeného členstva v Rade OSN pre ľudské práva.

5.5.2021 (Webnoviny.sk) - Ochrana ľudských práv a postavenie národnostných menšín a etnických skupín sú podľa štátnej tajomníčky rezortu diplomacie Ingrid Brockovej úzko späté.

Štátna tajomníčka a členka Rady vlády SR pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť to povedala po stredajšom stretnutí s predsedom Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí Milanom Jánom Pilipom.

V tlačovej správe o tom informoval Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR). Okrem neho sa stretla aj s členom Výboru pre národnostné menšiny a etnické skupiny Petrom Medviďom a s predsedom Okrúhleho stola Rusínov Slovenska Petrom Štefaňákom.

Diskusia bola zameraná na širšiu problematiku presadzovania ľudských práv a princípov demokracie a právneho štátu v zahraničnej politike Slovenskej republiky, ako aj na otázku postavenia národnostných menšín a etnických skupín na Slovensku a v ďalších krajinách strednej a východnej Európy. Partneri prediskutovali aj otázky ochrany ľudských práv a právneho štátu.

„MZVEZ SR je aktívnym subjektom multilaterálneho, ale aj vnútroštátneho procesu implementácie záväzkov SR v ľudskoprávnej oblasti a okrem efektívnej podpory expertného diskurzu plánuje aj nastavenie nového formátu podpory ochrany ľudských práv aj prostredníctvom projektovej spolupráce,“ uvádza rezort diplomacie. MZVEZ SR tak chce nadviazať na svoje záväzky nedávno skončeného členstva v Rade OSN pre ľudské práva.


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie