• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Obyvatelia Srbska odovzdali úradom viac ako 13-tisíc zbraní, len polovica z nich bola registrovaná

Obyvatelia Srbska odovzdali úradom viac ako 13-tisíc zbraní, len polovica z nich bola registrovaná

Medzi odovzdanými zbraňami sú ručné granáty, automatické pušky a protitankové raketomety.

14.5.2023 (SITA.sk) - Srbské úrady v nedeľu vystavili mnohé zo zhruba 13 500 zbraní, ktoré podľa nich odovzdali obyvatelia krajiny po masových streľbách zo začiatku mája.

Mesiac trvajúca amnestia

Srbské úrady vyhlásili mesiac trvajúcu amnestiu na odovzdanie neregistrovaných zbraní v rámci akcií po dvoch masových streľbách, pri ktorých zomrelo 17 ľudí, vrátane mnohých detí.

Prezident Srbska Aleksandar Vučić povedal, že zhruba polovica odovzdaných zbraní bola vlastnená nelegálne. Druhá polovica bola registrovaná, ale ich majitelia sa ich aj tak rozhodli odovzdať.

Represívne opatrenia

„Po 8. júni bude štát reagovať represívnymi opatreniami a tresty budú veľmi prísne," povedal prezident o postupe úradov po vypršaní amnestie.

Po masových streľbách sa na dvoch protestoch v Belehrade zišli desaťtisíce ľudí a žiadali odstúpenie členov vlády a zákaz televíznych staníc, ktoré podporujú obsah zobrazujúci násilnosti a pozývajú vojnových zločincov a ľudí z kriminálneho prostredia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie