• Dnes je: Sobota 25. septembra 2021 meniny má Vladislav

Obyvatelia popradskej časti Veľká spisujú petíciu, nesúhlasia so zatvorením pobočky pošty

Obyvatelia popradskej časti Veľká spisujú petíciu, nesúhlasia so zatvorením pobočky pošty

Vo Veľkej žije takmer päťtisíc obyvateľov, najbližšiu poštu majú vzdialenú kilometer.

10.7.2021 (Webnoviny.sk) - Obyvatelia popradskej mestskej časti Veľká spisujú petíciu, sú proti zrušeniu tamojšej pobočky pošty. Jej zatvorenie avizovala Slovenská pošta už skôr, ide o súčasť optimalizácie organizačnej štruktúry a rušenia kamenných pobočiek na Slovensku. Petíciu organizuje občianske združenie Klub Veličanov.

Jeho predseda Milan Hámor poukázal na to, že Veľká má takmer 5-tisíc obyvateľov a najbližšia pošta je vzdialená takmer kilometer. Pre agentúru SITA ďalej povedal, že ide o poštu s dlhoročnou históriou. Naznačil tiež, že občiansku nespokojnosť možno miestni vyjadria aj iným spôsobom.

Ľudia budú odstavení

Veľká bola v minulosti mestečkom, v roku 1946 však bola zlúčená s Popradom. Pošta tam fungovala už pred viac ako sto rokmi, podľa dostupných informácií v nej bol v roku 1899 zriadený telegraf.

„V 21. storočí, keď sa snažíme priblížiť k občanom, aby mali prístup k službám a informáciám, by sa toto diať nemalo. Je nehorázne, aby toľko ľudí odstavili takýmto spôsobom,“ skonštatoval Hámor.

Podľa jeho slov môžu záujemcovia podpisovať petičné hárky v Scherfelovom dome, na súčasnej pobočke pošty č. 4 vo Veľkej a v potravinách Sintra vo Veľkej.

Poprad má veľa pôst

O zámere zrušiť dve pobočky v Poprade informoval generálny riaditeľ pošty Martin Ľupták počas zasadnutia mestského zastupiteľstva v Poprade 11. júna. Podľa jeho slov má Poprad nadštandardne veľa pôšt. Povinné sú v tomto meste tri, Poprad ich má osem.


Pôvodne sa hovorilo o rušení pošty pri nemocnici a v mestskej časti Matejovce. Pri druhej spomínanej bol jedným z dôvodov aj zlý stav budovy, v ktorej sídli. V spolupráci s mestom Poprad však našla Slovenská pošta pre túto pobočku alternatívne riešenie.


Zo súčasných priestorov ju presťahuje do nových priestorov, ktoré sa nachádzajú v miestnej spoločnosti. Ľupták ešte v júni avizoval, že ak nebude zrušená pošta v Matejovciach, namiesto nej zatvoria poštu v mestskej časti Veľká.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie