• Dnes je: Sobota 12. júna 2021 meniny má Zlatko

Obvinený poslanec a exminister Žiga vypovedal, tvrdenia Jankovskej odmieta

Obvinený poslanec a exminister Žiga vypovedal, tvrdenia Jankovskej odmieta

Jankovskej sa rozviazal jazyk

Exminister hospodárstva a životného prostredia Peter Žiga sa v piatok ráno objavil v budove policajného prezídia, kde vypovedal pred vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v kauze uplácania sudkyne.

Prítomné médiá sa ho však nedočkali, keďže službukonajúci policajt im približne po štyroch hodinách oznámil, že obvinený budovu opustil bočným vchodom.

Jankovskej sa rozviazal jazyk

Exministra a nezaradeného poslanca Národnej rady SR (NR SR) a zároveň člena mimoparlamentnej strany Hlas – sociálna demokracia obvinili potom, ako sa rozviazal jazyk bývalej štátnej tajomníčke rezortu spravodlivosti Monike Jankovskej. Informuje o tom portál Aktuality.sk. Žiga pred výsluchom povedal, že tvrdenia odmieta.


Jankovská počas svojho väzobného stíhania v kauzách manipulovania súdnych prípadov Búrka a Víchrica prehovorila aj o tom, ako sa Žiga cez ňu pokúsil podplatiť sudkyňu Najvyššieho súdu SR Katarínu Pramukovú, ktorá rozhodovala veľký spor o Gabčíkovo.


Žiga podľa Jankovskej doniesol 100-tisíc eur. Ona ich mala odovzdať sudkyni. Kým však Jankovská stihla Pramukovej peniaze ponúknuť, tá už spor rozhodla v prospech štátu.

Prebiehajú ďalšie výsluchy

V budove policajného prezídia na Račianskej ulici sa v piatok 18. decembra uskutočňujú aj výsluchy spojené s policajnou akciou Očistec.


Dostavil sa na ne aj bývalý šéf Národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernard S., ktorý s vyšetrovateľmi spolupracuje. Pri odchode však s médiami nekomunikoval.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie