• Dnes je: Utorok 07. decembra 2021 meniny má Ambróz

Obvinený policajt Kaľavský do väzby nepôjde, prokuratúra svoju žiadosť stiahla

Obvinený policajt Kaľavský do väzby nepôjde, prokuratúra svoju žiadosť stiahla

Popri Kaľavskom policajná inšpekcia obvinila aj bývalého riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry Zuriana.

27.5.2021 (Webnoviny.sk) - Prokuratúra už nepožaduje väzbu pre policajta Jána K., ktorého policajná inšpekcia obvinila pre pokračovací prečin zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Informoval o tom hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

„Dozorujúci prokurátor GP SR po preskúmaní vyšetrovacieho spisu v trestnej veci obvineného J. K., trestne stíhaného uznesením vyšetrovateľa Ministerstva vnútra SR, Úradu inšpekčnej služby za skutky právne kvalifikované ako pokračovací prečin zneužívania právomoci verejného činiteľa, vzal späť sťažnosť, podanú proti uzneseniu sudcu pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava III, ktorým rozhodol o nevzatí obvineného do väzby," povedal Skladan.

Popri Jánovi K. policajná inšpekcia obvinila aj bývalého riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry Branislava Z. Ten čelí obvineniu zo zneužitia právomocí verejného činiteľa a ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti.

Dôvodom má byť to, že v roku 2020 povedal vtedajšiemu námestníkovi riaditeľa Slovenskej informačnej služby Borisovi B., ktorý v súčasnosti vystupuje ako svedok-kajúcnik, že polícia sa zaoberá bývalým šéfom Kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovítom M. V prípade Branislava Z. orgány činné v trestnom konaní väzbu nežiadali a po výsluchu bol prepustený.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie