• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Obvinený advokát Polák do väzby nepôjde. Najvyšší súd zamietol sťažnosť prokurátora

Obvinený advokát Polák do väzby nepôjde. Najvyšší súd zamietol sťažnosť prokurátora

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry advokáta zadržali v rámci akcie s krycím názvom „Corrumpere 1“.

6.9.2023 (SITA.sk) - Z korupcie obvinený advokát František Polák bude stíhaný na slobode. Rozhodol o tom v stredu Najvyšší súd SR, ktorý zamietol sťažnosť prokurátora proti rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu.

Nebol prítomný

Ten 27. augusta nevzal obvineného do väzby a prepustil zo zadržania, keďže v jeho prípade dôvody väzby nezistil. Prokurátor pre Františka Poláka žiadal väzbu z obavy z možného pokračovania v trestnej činnosti.

Stredajšie rozhodnutie najvyššieho súdu je právoplatné. Obvinený na stredajšom verejnom zasadnutí nebol prítomný, keďže sa ospravedlnil zo zdravotných dôvodov.

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry advokáta zadržali v rámci akcie s krycím názvom „Corrumpere 1“.

Stíhaný aj pre extrémizmus

„Obvinený je z toho, že sa mal v minulosti dopustiť korupčnej trestnej činnosti a to v súvislosti s vybavovaním prepustenia väzobne stíhaných osôb, ktoré boli vzaté do väzby v rámci policajnej akcie známej pod krycím názvom „Médiá“ vyšetrovanej v rokoch 2017 až 2021," uviedla ešte v auguste polícia.

Advokát zároveň čelí súdnemu procesu v kauze Babylon. Tá sa týka vydierania podnikateľa Pavla Konkoľa. Stíhaný bol aj pre extrémizmus.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie