• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Obvinenia voči Prigožinovi môžu nahrať úsiliu Kremľa o jeho verejné zdiskreditovanie

Obvinenia voči Prigožinovi môžu nahrať úsiliu Kremľa o jeho verejné zdiskreditovanie

ISW sa domnieva, že tieto odhalenia nepovedú k okamžitému odstráneniu Prigožina.

16.5.2023 (SITA.sk) - Nedávne obvinenia voči mecenášovi žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenijovi Prigožinovi z toho, že nadviazal kontakt s ukrajinskou spravodajskou službou, by z dlhodobého hľadiska mohli nahrať úsiliu Kremľa o jeho verejné zdiskreditovanie. V najnovšej aktualizácii to uvádzajú analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Uniknuté dokumenty

Americký denník Washington Post s odvolaním sa na uniknuté dokumenty uviedol, že Prigožin ponúkol Kyjevu, že prezradí polohu ruských síl výmenou za stiahnutie ukrajinských ozbrojených síl z Bachmutu, kde táto žoldnierska organizácia utrpela veľké straty.

Denník taktiež napísal, že dvaja ukrajinskí predstavitelia potvrdili, že Prigožin niekoľkokrát hovoril s predstaviteľmi obranného spravodajstva, pričom údajne dal ponuku týkajúcu sa Bachmutu „viac ako raz“ a Kyjev to odmietol, pretože ukrajinskí predstavitelia Prigožinovi neveria a domnievajú sa, že nekonal čestne.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Strategická poloha

ISW sa domnieva, že tieto odhalenia nepovedú k okamžitému odstráneniu Prigožina, keďže Wagnerova skupina drží strategickú polohu na frontovej línii v bachmutskom smere.

„Kremeľ pravdepodobne podozrieva alebo vie o Prigožinovej komunikácii s ukrajinskou rozviedkou a pravdepodobne nebol zaslepený správou The Washington Post ani uniknutými dokumentmi amerických tajných služieb,“ uvádza sa v správe.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie