• Dnes je: Pondelok 26. októbra 2020 meniny má Demeter

Obvineného v kauze „Dobytkár“ obvinili aj v inom prípade

Obvineného v kauze „Dobytkár“ obvinili aj v inom prípade

Pokiaľ ide o prípad „Dobytkár“, polícia v tejto kauze eviduje 19 obvinených fyzických osôb a päť obvinených právnických osôb.

7.5.2020 (Webnoviny.sk) - Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) začali v rámci akcie „Partneri“ trestné stíhanie a súčasne obvinili osobu M. K. za prečin nepriamej korupcie. Ako ďalej Policajný zbor SR uvádza na sociálnej sieti, rovnaká osoba čelí obvineniu aj v medializovanej kauze „Dobytkár“.

„Obvinený si mal začiatkom roka 2019 od zástupcu spoločnosti, ktorá mala na Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA) podanú žiadosť o nenávratný finančný príspevok (NFP), vyžiadať finančnú hotovosť vo výške 100-tisíc eur. Malo ísť o úplatok za to, že na PPA svojím vplyvom zabezpečí podpísanie zmluvy o poskytnutí NFP,“ uvádza polícia. Doplnila, že zmluva bola napokon so žiadateľom podpísaná a obvinený prijal úplatok vo výške 50-tisíc eur v hotovosti.

„Všetky osoby sú obvinené z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti,“ informovala polícia s tým, že väzobne je v tomto prípade stíhaných šesť osôb. „Zadokumentovaná výška úplatkov má približnú hodnotu 10 miliónov eur,“ dodala polícia.

Viac k téme: akcia "Dobytkár", korupcia, úplatok

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie