• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Obvinená europoslankyňa Kailiová môže aj v domácom väzení poberať 7-tisícový poslanecký plat, plus odmeny

Obvinená europoslankyňa Kailiová môže aj v domácom väzení poberať 7-tisícový poslanecký plat, plus odmeny

V takzvanom prípade Qatargate je namočený aj Kailiovej partner Francesco Giorgi a niekoľko ďalších súčasných a bývalých členov europarlamentu.

15.4.2023 (SITA.sk) - Bývalú podpredsedníčku Európskeho parlamentu (EP) Evu Kaili, ktorá je jednou z hlavných podozrivých v rámci vyšetrovania korupčného škandálu, v piatok prepustili do domáceho väzenia.

Ako referuje web euronews.com, bude sa musieť zdržiavať v byte v Bruseli, nosiť elektronický náramok, byť neustále k dispozícii úradom a podstupovať pravidelné vypočúvania.

Prípad Qatargate

Grécka politička bola v decembri medzi prvými zadržanými, keď úrady zverejnili rozsiahle vyšetrovanie možného podplácania európskych zákonodarcov zo strany Kataru a Maroka.

V takzvanom prípade Qatargate je namočený aj Kailiovej partner Francesco Giorgi a niekoľko ďalších súčasných a bývalých členov europarlamentu, vrátane bývalého talianskeho europoslanca Piera Antonia Panzeriho.

Práve posledný menovaný bol údajne lídrom úplatkárskej siete a v januári uzavrel dohodu s belgickými vyšetrovateľmi. Medzičasom už všetkých zadržaných podozrivých prepustili s monitorovacími zariadeniami.

Ostáva europoslankyňou

Prokurátori vinia Kaili z korupcie, členstva v zločineckej organizácii a prania špinavých peňazí. Vo väzbe bola od 9. decembra.

Európsky parlament jej po zatknutí odobral poslaneckú imunitu. Odvolali ju taktiež z funkcie jednej z podpredsedníčok europarlamentu. Naďalej však zostáva nezaradenou europoslankyňou a má nárok na mesačný plat po zdanení vo výške 7 146 eur a polovicu odmien zo sumy 4 778 mesačne.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie