• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Obstaranie systémov protivzdušnej obrany mala úradnícka vláda ponechať novej vláde, tvrdí Hlas-SD

Obstaranie systémov protivzdušnej obrany mala úradnícka vláda ponechať novej vláde, tvrdí Hlas-SD

Je potrebné, aby o nákupe bola politická a technická zhoda.

4.10.2023 (SITA.sk) - Obstaranie systémov protivzdušnej obrany (PVO) mala vláda Ľudovíta Ódora ponechať novej vláde. Uviedla to strana Hlas-SD s tým, že súčasná úradnícka vláda je v demisii a nie je v jej kompetencii rozhodovať o tak zásadnej otázke, akou je tento významný modernizačný projekt s presahom na obdobie minimálne 20 rokov.

O nákupe musí byť zhoda

Hlas je názoru, že vzhľadom k tomu, že v prvej fáze obstarávania PVO pôjde len o prvý zo šiestich plánovaných systémov PVO, je potrebné, aby o nákupe bola politická a technická zhoda.

„Príkladom politickej kultúry je vláda bývalého premiéra Petra Pellegriniho, ktorá pred parlamentnými voľbami v roku 2020 pripravila modernizačné projekty pre nákup radarov alebo obrnených vozidiel 4x4 a 8x8, avšak politické rozhodnutie prenechala nasledujúcej vláde," vyhlásila strana Hlas a dodala, že je poľutovania hodné, že takto nepostupovala aj úradnícka vláda.

Zbytočné pochybnosti

„Jej unáhlené kroky v tejto oblasti vytvárajú zbytočné pochybnosti o transparentnosti celého procesu a celý proces tak bude musieť byt podrobený opätovnému posúdeniu," uviedla strana a uzavrela s ocenením, že po troch rokoch nečinnosti sa rezort rozhodol pokračovať v projekte modernizácie PVO.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie