• Dnes je: Piatok 25. júna 2021 meniny má Tadeáš

Obchody v Česku by sa mali opäť otvoriť, ale budú platiť prísne opatrenia

Obchody v Česku by sa mali opäť otvoriť, ale budú platiť prísne opatrenia

Uvoľňovanie má byť postupné , služieb sa to však zatiaľ netýka.

16.2.2021 (Webnoviny.sk) - Obchody v Českej republike by sa mali začať otvárať 22. februára. Dohodli sa na tom na pondelkovom rokovaní český vicepremiér, minister priemyslu, obchodu a dopravy, Karel Havlíček (za ANO) a predseda Asociácie krajov ČR, juhočeský hajtman, Martin Kuba (ODS). Uvoľňovanie má byť postupné a služieb sa zatiaľ netýka. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Viac o téme: Koronavírus

Podmienkou postupného otvárania obchodov je to, že sa zásadne nezhorší pandemická situácia. „Je to iba naša dohoda, pripravím návrh a pôjdem s ním na vládu," povedal vicepremiér Havlíček.

Ostatným členom vlády chce navrhnúť, aby sa na základe dohody s Asociáciou krajov uvoľnili reštrikcie, pokiaľ ide o obchody, a to od budúceho pondelka.


Mali by však platiť prísne opatrenia, ako sú rozostupy, hygienické pravidlá, dezinfekcia, nosenie rúšok a respirátorov. Podmienky podľa Havlíčka spresnia v najbližších dňoch.


COVID oddelenie ako z hororového filmu: Katastrofa menom SlovenskoKedy sa Slovensko zotaví z pandémie? Podľa futurológa Klinca jeden zo scenárov je, že nikdy


Kto by sa proti COVID-19 nemal očkovať? Lekárka vysvetlila, čo môže vakcína Comirnaty spôsobiť


V boji s Covid-19 na Slovensku už nefunguje nič. Ani lockdown, ani testovanie, ani očkovanie, ani zdravý rozum


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie