• Dnes je: Utorok 12. decembra 2023 meniny má Otília

Obavy o popradské letisko sú podľa Lančariča neopodstatnené, zamestnanci však idú štrajkovať

Obavy o popradské letisko sú podľa Lančariča neopodstatnené, zamestnanci však idú štrajkovať

Odborári žiadali rezort dopravy ako majoritného akcionára letiskovej spoločnosti o odpovede v súvislosti s budúcnosťou letiska.

Obavy zamestnancov popradského letiska o svoju i jeho budúcnosť sú podľa ministra dopravy Pavla Lančariča absolútne neopodstatnené.

Štrajková pohotovosť

Podľa jeho slov neexistujú žiadne plány ani zámery meniť charakter letiska. Uviedol to v utorok pre médiá po stretnutí so zamestnancami v Poprade. Tých ale zrejme nepresvedčil, v stredu 20. septembra plánujú vyhlásiť štrajkovú pohotovosť.

Informoval o tom predseda tamojšej základnej organizácie Integrovaného odborového zväzu Michal Pavela, podľa ktorého bude trvať minimálne do mimoriadneho valného zhromaždenia naplánovaného na 29. septembra.

Odborári žiadali rezort dopravy ako majoritného akcionára letiskovej spoločnosti o odpovede v súvislosti s budúcnosťou letiska. Ešte v pondelok totiž hovorili o údajnom zámere zmeniť ho na regionálne.


„Na základe stretnutia s ministrom, aj na základe odpovedí, ktoré nám boli poslané na naše otázky od majoritného akcionára, ale aj na základe toho, že minoritní akcionári nám vôbec nedali odpovede na naše otázky, sme sa rozhodli, že vstupujeme do štrajkovej pohotovosti,“ povedal v utorok Pavela.

Odborárom sa nominant nepozdáva


Odborári podľa jeho slov nesúhlasia s termínom mimoriadneho valného zhromaždenia, ktoré sa uskutoční deň pred voľbami do Národnej rady SR, ani s nominantom vybraným do predstavenstva spoločnosti. Po predošlých skúsenostiach z minulého roka sa im nepozdáva, že ide o človeka, ktorý v letectve doteraz nepracoval.

Výber nového člena predstavenstva však minister dopravy označil za správny, keďže sa na ňom zhodla výberová komisia. Kritériom podľa jeho slov nie je to, či daný človek v letectve pracoval.


„Pokiaľ viem, ten človek má veľké skúsenosti z riadenia veľkej korporácie. A to je to, čo táto firma potrebuje,“ skonštatoval. Podotkol, že popradské letisko nemá problém s leteckou stránkou, s bezpečnosťou, či kvalitou prevádzky, ale skôr obchodný.


„Generuje málo peňazí na to, koľko potrebuje. My nehľadáme človeka, ktorý by bol expert na lietanie, takých tu máme. My hľadáme človeka, ktorý pomôže obchodnú spoločnosť, letisko, posunúť ďalej,“ reagoval Lančarič s tým, že letisko v Poprade by malo a mohlo fungovať lepšie.

Prístup zo strany akcionárov

Na margo dátumu valného zhromaždenia poznamenal, že o jeho zvolanie požiadal valný akcionár predstavenstvo. „Predstavenstvo tak musí urobiť do 40 dní. Zvolili si 40-ty deň, posledný možný, ktorý im zákon dáva, preto to vyšlo na 29. septembra,“ vysvetlil.


Štrajková pohotovosť je podľa Pavelu zdvihnutým prstom. „Chceme poukázať na to, že nie sme spokojní s tým, ako sa pristupuje k nášmu letisku, hlavne zo strany akcionárov,“ komentoval s tým, že pre vstup do pohotovosti majú odborári mandát 85 percent zamestnancov.


Zároveň zdôraznil, že verejnosť sa nemusí ničoho obávať. „Lety budú vybavené tak, ako doteraz, v prevádzke budeme pokračovať,“ dodal.


Spoločnosť Letisko Poprad – Tatry, a. s., vznikla začiatkom roka 2005. Hlavným akcionárom letiskovej spoločnosti je Slovenská republika – Ministerstvo dopravy SR, minoritnými mestá Poprad a Vysoké Tatry.


Pravidelná civilná letecká doprava na popradskom letisku začala fungovať v roku 1943 na linke Bratislava – Sliač – Poprad – Prešov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie