• Dnes je: Utorok 29. septembra 2020 meniny má Michal, Michaela

O živote Harryho a Meghan v britskej kráľovskej rodine vyjde kniha, spoluprácu na nej obaja odmietajú

O živote Harryho a Meghan v britskej kráľovskej rodine vyjde kniha, spoluprácu na nej obaja odmietajú

Kniha s názvom Finding Freedom: Harry and Meghan and the Making of a Modern Royal Family by sa mala oficiálne dostať na trh 11.

25.7.2020 (Webnoviny.sk) - Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu odmietli, že by prispeli k vzniku knihy o ich živote v britskej kráľovskej rodine. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Kniha s názvom Finding Freedom: Harry and Meghan and the Making of a Modern Royal Family, z ktorej ukážky vychádzajú v denníku Times, by sa mala oficiálne dostať na trh 11. augusta.

Napätie v rodine

Autori publikácie Omid Scobie a Carolyn Durand v nej okrem iného opisujú rastúce napätie medzi Sussexovcami a ďalšími členmi rodiny, pričom ich priatelia údajne nazývali niektorých predstaviteľov paláca "zmije". S rodinou princa Williama sa vraj Harry a Meghan už v marci takmer nerozprávali.

Hovorca Sussexovcov, ktorí v súčasnosti žijú v Kalifornii, sa však vyjadril, že vojvoda a vojvodkyňa neposkytli autorom žiadny rozhovor a kniha vychádza len z vlastných zážitkov autorov počas ich pôsobenia medzi novinármi venujúcimi sa kráľovskej rodine.

Výhrady nebrali vážne

Autori tiež v knihe tvrdia, že Harry a Meghan mali pocit, že ich výhrady v rodine neberú vážne a tiež, že o nich zámerne poskytujú informácie novinárom. "V paláci pracovala len hŕstka ľudí, ktorým mohli veriť," napísali.

Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu odstúpili z pozície vyššie postavených členov kráľovskej rodiny 31. marca a prestali tak plniť povinnosti v mene kráľovnej Alžbety II. Jedným z dôvodov bol pravdepodobne intenzívny tlak médií, ktorému pár čelil.

Viac k téme: kniha, kráľovská rodina

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie