• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

O väzbe obvineného z vyhrážok Čaputovej a Naďovi bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave

O väzbe obvineného z vyhrážok Čaputovej a Naďovi bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave

Verejné zasadnutie je vytýčené na 11.

9.7.2023 (SITA.sk) - Krajský súd v Bratislave vytýčil na utorok 11. júla verejné zasadnutie, na ktorom má rozhodovať o sťažnosti prokurátora voči nevzatiu do väzby Petra P., obvineného v kauze vyhrážania sa prezidentke Zuzane Čaputovej a bývalému ministrovi obrany Jaroslavovi Naďovi.

Stíhanie na slobode

Sudca pre prípravné konanie Mestského súdu Bratislava I totiž ešte 30. júna rozhodol, že obvinený bude stíhaný na slobode. Dôvodom návrhu na väzbu obvineného bola podľa prokuratúry existencia obavy z pokračovania v trestnej činnosti.

Sudca Ján Golian v tejto súvislosti podľa vlastných slov zistil dôvody väzby u obvineného, nahradil ich však viacerými obmedzeniami. Dôvodom je podľa neho vyšší vek obžalovaného, konkrétne 70 rokov, ako aj fakt, že sa stará o osobu ešte vyššieho veku. Rovnako sa podľa neho obvinený k skutku priznal a oľutoval ho. Prokurátor voči rozhodnutiu podal sťažnosť.

Zákaz priblíženia a mnoho ďalších

Medzi obmedzenia, ktoré sudca pre prípravné konanie obvinenému uložil, patrí povinnosť odovzdať pas, zákaz vycestovať do zahraničia a  zákaz vstúpiť do mesta Bratislava. Rovnako aj do mesta Pezinok a obce Hrubá Borša, zákaz priblížiť sa k poškodeným na menej ako 200 metrov alebo zákaz priblížiť sa k príbuzným poškodených. Rovnako bude monitorovaný elektronickým zariadením.

Policajný vyšetrovateľ obvinil Petra P. pre pokračovací zločin vydierania v súbehu s pokračovacím prečinom nebezpečného vyhrážania a v súbehu s prečinom nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Dôvodom bolo posielanie výhražných listov s nábojmi bez textu a vydieracích listov dvom poškodeným osobám.

Polícia ešte v utorok 27. júna informovala, že Národná kriminálna agentúra zadržala v rámci akcie Pepino podozrivého muža v trestnej veci prečinu nebezpečného vyhrážania, kde poškodenými sú prezidentka SR Zuzana Čaputová a bývalý minister obrany SR Jaroslav Naď.

Viac k téme: akcia Pepino, Bývalý minister obrany, obvinení, Prezidentka SR, Prokurátor, Sudca, Súdy, Trestná činnosť, Väzba, Vyhrážanie, Zločin
Zdroj: SITA.sk - O väzbe obvineného z vyhrážok Čaputovej a Naďovi bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie