• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

O post šéfa polície sa uchádzajú dvaja kandidáti, o ktorých rozhodla výberová komisia

O post šéfa polície sa uchádzajú dvaja kandidáti, o ktorých rozhodla výberová komisia

Zvyšní dvaja prihlásení uchádzači nesplnili podľa výberovej komisie stanovené podmienky.

9.12.2020 (Webnoviny.sk) - O post prezidenta Policajného zboru (PZ) SR sa môžu uchádzať aktuálny dočasný šéf polície Peter Kovařík a veliteľ Útvaru osobitného určenia Prezídia PZ (Lynx komando) Štefan Hamran. Ako ďalej informovalo ministerstvo vnútra, rozhodla o tom výberová komisia, ktorá posudzovala štyroch prihlásených kandidátov.

Komisia bude hodnotiť organizačné a kontrolné schopnosti

Komisia, v ktorej má okrem polície a ministerstva vnútra zastúpenie aj Generálna prokuratúra SR, Akadémia Policajného zboru v Bratislave, Odborový zväz polície a Úrad inšpekčnej služby, posudzovala, či uchádzači splnili podmienky stanovené v zákone o štátnej službe, okrem iných najmenej 10-ročnú prax v Policajnom zbore (PZ), vysokoškolské vzdelanie II. stupňa a špecializované policajné vzdelanie.

„V ďalšej fáze výberového konania bude sedemčlenná komisia na pohovoroch hodnotiť riadiace, organizačné a kontrolné schopnosti, odborné vedomosti a ďalšie zručnosti uchádzačov potrebné na výkon funkcie prezidenta PZ,“ uviedla hovorkyňa rezortu vnútra Barbara Túrosová.

Minister predloží svoju voľbu

Komisia následne predloží ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽaNO) zápisnicu o priebehu výberového konania a odporúčaniami. Minister vnútra podľa zákona do 15 dní predloží Výboru pre obranu a bezpečnosť Národnej rady SR svoju voľbu.

„Výbor po verejnom vypočutí kandidátov odporučí Romanovi Mikulcovi vymenovať jedného z nich do funkcie prezidenta PZ. Ak odporúčanie členovia výboru nevydajú, ministerstvo vnútra bude musieť výberové konanie zopakovať,“ dodala Túrosová.

© SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie