• Dnes je: Utorok 02. marca 2021 meniny má Anežka

O dovolenkové lety počas leta je veľký záujem, easyJet zaznamenal nárast rezervácií o 250 percent

O dovolenkové lety počas leta je veľký záujem, easyJet zaznamenal nárast rezervácií o 250 percent

Vieme, že ľudia chcú ísť na dovolenky hneď, ako budú môcť.

Britská nízkonákladová letecká spoločnosť easyJet uviedla, že jej divízia dovolenkových letov eviduje pre tohtoročné leto medziročný rast rezervácií o 250 percent. Tento vývoj posilňuje nádeje odvetvia leteckej dopravy na prudké oživenie dopytu po zmiernení obmedzení uplatnených v rámci lockdownov.

Generálny riaditeľ firmy easyJet Johan Lundgren pre BBC povedal, že rast počtu rezervácií poskytuje dôveru pre trh leteckej prepravy v období po pandémii koronavírusu.

„Vieme, že ľudia chcú ísť na dovolenky hneď, ako budú môcť,“ vyjadril sa Lundgren. Pre BBC ďalej uviedol, že program vakcinácie, ktorý sa uskutočňuje vo Veľkej Británii a v Európe, je „nepochybne kľúčom k opätovnému odomknutiu cestovania„. Prepravca easyJet je pripravený posilniť svoj cestovný poriadok hneď, ako sa dôvera zákazníkov vráti, dodal šéf firmy.

V minulom roku letecké spoločnosti, vrátane prepravcov easyJet, British Airways a Virgin Atlantic, ohlásili rušenie tisícov pracovných miest a zastavili premávku na niektorých trasách.


Letecká spoločnosť Norwegian Air Shuttle minulý týždeň oznámila zrušenie 1 000 pracovných miest na londýnskom letisku Gatwick a ukončenie svojich diaľkových letov.

Lety do Británie a Írska zo Slovenska sa výrazne obmedzia, aerolínie prerušujú pravidelné linky okrem jednej

Frankfurtské letisko eviduje výrazný pokles pasažierov. Koronakríza ho vrátila o tri desaťročia späť

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie