• Dnes je: Piatok 25. júna 2021 meniny má Tadeáš

O bezpečnostnú previerku prišla okrem Bonulu aj Vel Security, ktorá patrila Bödörovej sestre

O bezpečnostnú previerku prišla okrem Bonulu aj Vel Security, ktorá patrila Bödörovej sestre

Bezpečnostnú službu zároveň preveruje Okresný súd v Žiline pre podozrenia z nepravdivého zápisu v protischránkovom registri.

10.9.2020 (Webnoviny.sk) - Po súkromnej bezpečnostnej službe Bonul prišla o bezpečnostnú previerku aj ďalšia SBS, konkrétne Vel Security. Ako ďalej uvádza spravodajský portál Aktuality.sk, firma v minulosti patrila sestre väzobne stíhaného podnikateľa Norberta Bödöra Miriam Gombíkovej.

Ročný obrat v miliónoch eur

Spoločnosť Vel Security má podľa portálu ročný obrat v miliónoch eur. V roku 2016 zarobila napríklad 7,7 milióna eur. Portál zároveň poukázal na prepojenie tejto SBSky s Bonulom.

„Finančné operácie medzi dvojicou bezpečnostných firiem vzbudzujú podozrenie, že Bonul do Vel Security prelieval zisky. Podľa účtovných dát pochádzajúcich z policajného vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa Bonul na tržbách Vel Security podieľal v rokoch 2014-2017 až troma štvrtinami," napísal webový portál.

Najväčšiu zmluvu ma s väzenskou strážou

Spravodajský web zároveň pripomína, že Vel Security má podľa Centrálneho registra zmlúv uzavretých 26 zmlúv so štátnymi inštitúciami. Najväčšou je zmluva na dodávku bezpečnostného systému pre Zbor väzenskej a justičnej stráže za 8,7 milióna eur.

„Vel Security túto zákazku získala v súťaži s Bonulom. Súťaž preveroval pre podozrenia z kartelovej dohody aj Protimonopolný úrad. Prešetrovanie bolo ukončené v decembri 2018 bez nálezu,” uviedol portál.

Dodal, že bezpečnostnú službu zároveň preveruje Okresný súd v Žiline pre podozrenia z nepravdivého zápisu v protischránkovom registri.

Viac k téme: súkromná bezpečnosť

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie