• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Nvotová sa pridáva k strane Demokrati. Nevie klamať, je preto podľa Hegera správnou posilou (video)

Nvotová sa pridáva k strane Demokrati. Nevie klamať, je preto podľa Hegera správnou posilou (video)

Eduard Heger a nová posila Demokratov - herečka a speváčka Dorota Nvotová.

Posilou Demokratov sa stala herečka, speváčka a cestovateľka Dorota Nvotová. Predseda strany Eduard Heger v stredu na tlačovej besede povedal, že si na nej cení jej odvahu a vytrvalosť v boji za ochranu demokracie a spravodlivosti na Slovensku.

„Takisto je to človek s veľkým srdcom, ktorý túži pomáhať slabším. Je tiež veľmi aktívna v občianskej spoločnosti a je to človek, ktorý sa nevzdáva,“ uviedol. Nvotová o sebe hovorí, že nevie klamať, a preto je podľa Hegera tým správnym človekom v strane Demokrati.

Už sa na to nemohla ďalej pozerať

Nvotová povedala, že posledné dva roky v občianskom aktivizme ju presvedčili, že má zmysel konať, písať, rozprávať, a keď treba, aj kričať. Nemohla sa už ďalej pozerať na politikov, ktorí prekrúcajú hodnoty, na ktorých stojí demokratická spoločnosť.


„Neustále útoky Fica, trollov, extrémistov a konšpirátorov na prezidentku, demokraciu a naše zahraničnopolitické smerovanie vo mne naštartovali motor, ktorý teraz neviem a ani nechcem zastaviť,“ skonštatovala.


Ako politický nováčik chce mať podľa vlastných slov za sebou skúsených, rovných a čestných ľudí. Do politiky išla preto, aby mala pracovné nástroje na boj v prvej línii „v hybridnej vojne, ktorú proti nám vedie Ruská federácia, u nás zastúpená Ficom, extrémistami či dokonca fašistami.“

Stranu oslovila ona sama

Ďalším dôvodom sú podľa nej neustále hádky predstaviteľov koaličných strán, ktoré spoločnosť unavili a rozoštvali a zakryli všetko dôležité, čo sa tu v posledných rokov udialo. „Zakryli napríklad skutočnosť, že nám tu zrazu funguje polícia a spravodlivosť,“ vyzdvihla. V politike by sa chcela venovať aj otázkam národnostných menšín, najmä Rómom a tiež kultúre.


Má za sebou niekoľko projektov, v rámci ktorých strávila istý čas v rómskych osadách. Stranu Demokrati oslovila sama Nvotová. Vybrala si ju preto, že sú v nej zastúpení všetci tí, ktorých by krúžkovala vo voľbách individuálne, ak by neexistovali žiadne strany, len kandidáti.


„Ak bol pád vlády na niečo dobrý, tak určite na to, že sa personálne upratalo v stranách. Teraz je omnoho jasnejšie, kto patrí kam a prečo. Myslím si, že to, čo bolo v našej vláde dobré, je v Demokratoch,“ zhodnotila Nvotová.

Matoviča označila za toxického

Zároveň poznamenala, že v jej „bubline“ nie je nikto voličom Demokratov, čo je spôsobené aj tým, že Demokratov pokladajú za nudných a nevýrazných. Podľa Nvotovej však nie je nič lepšie ako na prvý pohľad nudná vláda, ktorá robí to, čo má a nebaví ľudí na sociálnych sieťach.


Hegerovi mnohí vyčítajú lojalitu k šéfovi OĽaNO Igorovi Matovičovi, no Nvotová hovorí, že lojalita je vlastnosť, ktorú si na ňom váži a keď bude situácia iná, táto črta bude nosnou žrďou ich vlajky. Matoviča označila za toxického človeka.


Dorota Nvotová je dcérou zosnulého hudobníka Jara Filipa a herečky Anny Šiškovej. Okrem umeleckej sféry sa angažuje tiež ako občianska aktivistka, organizovala zhromaždenia Dokončime to.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie