• Dnes je: Utorok 07. februára 2023 meniny má Vanda

Nový župan Becík dal stopku zlatým padákom bývalého vedenia, nedovolí akékoľvek plytvanie verejných financií kraja

Nový župan Becík dal stopku zlatým padákom bývalého vedenia, nedovolí akékoľvek plytvanie verejných financií kraja

Nové vedenie Nitrianskej župy zistilo, že bolo nezákonne vyplatených asi 80-tisíc eur.

5.12.2022 (Webnoviny.sk) - Takzvané zlaté padáky bývalého vedenia v Nitrianskom samosprávnom kraji (NSK) sú minulosťou. Odkazuje to nový nitriansky župan Branislav Becík, ktorý chce zatrhnúť akékoľvek plytvanie financiami v NSK.

Kolektívne zmluvy

Becík po nástupe do funkcie vydal pokyn na preverenie uzatvorených kolektívnych zmlúv zamestnancov NSK pre roky 2022 a 2023, informuje v tlačovej správe nová hovorkyňa nitrianskej župy Michaela Kotradyová, podľa ktorej zmluvy uzavrelo ešte bývalé vedenie kraja.

„Zatiaľ sme zistili, že bolo nezákonne vyplatených asi 80-tisíc eur, ktoré bude kraj požadovať vrátiť. Kolektívne zmluvy neboli zverejňované, ale skrývané pred verejnosťou,“ uviedol Becík a dodal, že tieto zlaté padáky bývalého vedenia kraja boli v rozpore so zákonom a nové vedenie župy zastavilo ďalšie takéto vyplácanie nezákonných odmien.

Neoprávnené vyplácanie

Predseda NSK splnomocnil riaditeľa Úradu NSK Petra Privalinca, aby okamžite začal rokovania so základnou organizáciou Slovenského odborového zväzu verejnej správy s cieľom zamedziť v neoprávnenom vyplácaní finančných prostriedkov z verejných zdrojov.

„Na základe hĺbkovej analýzy právny tím predsedu kraja dospel k záveru, že kolektívne zmluvy obsahujú výhody pre zamestnancov NSK v rozpore s kogentnými ustanoveniami zákona o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone prác vo verejnom záujme. Išlo o ustanovenia, ktoré priznávali zamestnancom nenáležité výhody pri skončení pracovného pomeru. Uvedený stav potvrdil aj právnik odborovej organizácie,“ skonštatoval Privalinec.

„V piatok 2. decembra došlo v NSK k uzavretiu dodatkov ku kolektívnym zmluvám na roky 2022 a 2023, ktorými sa nezákonné ustanovenia zmlúv vypustili, čím došlo k zásadnej úspore finančných prostriedkov z verejných zdrojov,“ doplnil Becík, ktorý podľa vlastných slov nedovolí akékoľvek plytvanie verejných financií kraja.

Nezákonné ustanovenia dostali do kolektívnych zmlúv zamestnanci, ktorí si následne dali nárok vyplatiť. Tieto zlaté padáky mali byť vyplatené v násobkoch priemernej mzdy v národnom hospodárstve. Išlo o sumy troch až štyroch platov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskop na dnes Utorok 7. február 2023

horoskop na dnes utorok 7 februar 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 7. február 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dobre si zvážte prednosti a nevýhody plánu, ktorý sa chystáte zverejniť. Vyvoláte nervozitu a možno aj hádky. Nebolo by príjemnejšie stráviť pekné chvíle na prechádzke?

Býk 21.4. - 21.5.

Vďaka optimistickému prístupu prežijete dnešok bez problémov. Nesplníte síce to, čo ste si predsavzali, ale máte dobrý dôvod na spokojnosť. Aj zajtra bude deň.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niekto, na kom vám veľmi záleží, vás dnes prekvapí láskou a vrúcnosťou. Prijmite city s radosťou, otáľanie môže vyvolať nedorozumenie.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty vám prinesú šťastie v súkromnom živote. Nejaká nová šanca vás vyľaká, ale predsa pozbierate odvahu a sebavedomie. Už večer urobíte prvé kroky.


Všetky Horoskopy pre Utorok 7. február 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie