• Dnes je: Utorok 30. novembra 2021 meniny má Ondrej, Andrej

Nový Zéland zavádza trojdňový lockdown, v krajine sa potvrdil jeden nový prípad koronavírusu

Nový Zéland zavádza trojdňový lockdown, v krajine sa potvrdil jeden nový prípad koronavírusu

V päťmiliónovej krajine zaznamenali pre rýchlu reakciu vlády od začiatku pandémie iba 26 úmrtí.

17.8.2021 (Webnoviny.sk) - Vláda Nového Zélandu zavádza trojdňový celoštátny lockdown po tom, čo v krajine po šiestich mesiacoch identifikovali jeden prípad nákazy koronavírusom. Podľa ministerstva zdravotníctva pozitívne otestovali 58-ročného muža z Aucklandu, najväčšieho mesta v krajine.

Predsedníčka vlády Jacinda Ardernová oznámila rozhodnutie o lockdowne v utorok. Platiť začne tesne pred polnocou z utorka na stredu. Pre obyvateľov to znamená, že svoje domovy môžu opustiť iba v mimoriadnych prípadoch, akým je napríklad zaobstaranie základných životných potrieb alebo individuálna športová aktivita.

„Videli sme, čo sa môže stať inde, pokiaľ situáciu nedostaneme pod kontrolu...Máme iba jednu šancu,“ uviedla premiérka v televíznom príhovore.

Nový Zéland sa celosvetovo považuje za vzor v boji proti pandémii koronavírusu. V päťmiliónovej krajine od začiatku pandémie zaznamenali iba 26 úmrtí na ochorenie COVID-19. Vakcinačná kampaň však pokračuje pomaly a doteraz je úplne zaočkovaných iba zhruba 20 percent obyvateľov.

Viac k téme: Koronavírus, lockdown, Pandémia

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie