• Dnes je: Streda 30. septembra 2020 meniny má Jarolím

Nový závod pri Prešove prinesie prácu desiatkam ľudí, výstavbu zrejme podporí aj ministerstvo

Nový závod pri Prešove prinesie prácu desiatkam ľudí, výstavbu zrejme podporí aj ministerstvo

Investičná pomoc by sa mala pohybovať vo výške 1 mil.

4.8.2020 (Webnoviny.sk) - Výstavbu nového závodu na výrobu komponentov pre stroje, ako aj kompletné stroje pre technicky náročné aplikácie v strojárstve spoločnosti BHS-Sonthofen (Slovakia) s.r.o. v priemyselnom parku Haniska v okrese Prešov pravdepodobne podporí aj štát.

Úľava na dani z príjmov

Podľa návrhu Ministerstva hospodárstva SR by sa investičná pomoc mala pohybovať vo výške 1 mil. eur a byť vo forme úľavy na dani z príjmov.

Materiál už rezort predložil do pripomienkového konania, konečné slovo pri pridelení pomoci bude mať vláda. Celkovo plánuje firma preinvestovať minimálne 7,3 mil. eur. V novom závode by malo nájsť prácu 56 ľudí.

Okrem komponentov pre stroje, plánuje podnik vyrábať aj kompletné stroje, ako sú miešačky, sušičky, drviče a stroje na separáciu pevných látok a kvapalín a redukciu veľkosti spracovávanej suroviny. Vyrábané produkty budú určené pre koncových zákazníkov vo viacerých odvetviach, ako sú stavebníctvo, baníctvo, chemikálie a liečivá, či potravinársky a recyklačný priemysel.

Pozitívny vplyv pri zbere odpadov

Využívajú sa aj na recykláciu, filtráciu, sušenie, mixovanie a drvenie odpadových materiálov, čo bude mať podľa predloženého materiálu pozitívny vplyv na podporu zberu odpadov ako i na implementáciu princípov cirkulárnej ekonomiky do výrobných procesov na Slovensku. Práce na investičnom zámere začali v minulom roku, ukončené by mali byť v roku 2022.

BHS-Sonthofen (Slovakia) s.r.o. je členom skupiny BHS. Tá zamestnáva celosvetovo 400 zamestnancov a je tvorená 8 dcérskymi spoločnosťami. Zameriava sa na strojárstvo, je expertom vo výrobe technológií vo svojom odbore a ponúka zariadenia a systémy na kľúč.

Súčasne prevádzkuje samostatné technické centrá v Sonthofene v Nemecku pre každú z oblastí, na ktoré sa špecializuje. Technické centrá využíva tiež pre svoje vlastné dizajnové projekty a vývoj strojárenských činností.

Viac k téme: práca, stavba závodu

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie