• Dnes je: Piatok 02. júna 2023 meniny má Xénia

Nový rok privítali prvé krajiny, oslavy utlmil koronavírus

Nový rok privítali prvé krajiny, oslavy utlmil koronavírus

Austrália však napriek nárastu prípadov ochorenia COVID-19 oslávila príchod roka 2022 bujaro.

31.12.2021 (Webnoviny.sk) - Nový rok tradične ako prvé privítali tichomorské krajiny Samoa, Tonga a Kiribati. O niekoľko hodín neskôr nasledovala prevažná časť Austrálie a Nový Zéland.

Na mnohých miestach však boli silvestrovské oslavy už druhý rok po sebe utlmené alebo zrušené z dôvodu šírenia koronavírusu. Viaceré krajiny zakázali verejné silvestrovské oslavy pre šírenia nového variantu omikron.

Austrália napriek nárastu prípadov ochorenia COVID-19 oslávila príchod roka 2022 bujaro. V Sydney rozžiarili o polnoci oblohu nad Harbour Bridge a budovou opery tisíce ohňostrojov. Na susednom Novom Zélande sa však rozhodli pre nenápadnejšiu oslavu, keď v Aucklande bola namiesto ohňostrojov svetelná šou a vysvietenie viacerých mestských pamiatok.

Príchod roka 2022 už medzičasom oslávili aj v juhokórejskom Soule, severokórejskom Pchjongjangu, v japonskom Tokiu či na Ďalekom východe Ruska vo Vladivostoku.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 2. jún 2023

horoskopy na dnes piatok 2 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Bez vetra sa listy nehýbu, hovorí sa o historkách, ktoré sú plné rozporov, ale tebe servírujú ako pravdivé a skutočné udalosti. Že čosi pravdy na veciach môže byť, nemožno vylúčiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Neplánujete si na dnes priveľa povinností? Postihne vás ťažkopádnosť a ak sa pustíte do viacerých prác, zostane vám väčšina na zajtra.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili. Chceli by ste niektoré obísť? Nemusí vám to vyjsť, lebo budete stredobodom pozornosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Pokojne môžete poľaviť, nehrozia vám žiadne straty. Ak uvoľníte priestor pre prácu niekomu druhému, získate čas pre vaše záľuby. Už ste ich dlho zanedbávali.


Všetky Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie