• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Nový európsky nástroj môže zabezpečiť, že sa obilie z Ukrajiny dostane na trhy mimo EÚ (video)

Nový európsky nástroj môže zabezpečiť, že sa obilie z Ukrajiny dostane na trhy mimo EÚ (video)

Súčasťou obchodu s ukrajinským obilím je po novom aj 100 percentná kontrola, ktorá sa uskutočňuje priamo s colníkmi.

Na základe slovenskej iniciatívy by mohol vzniknúť nový európsky nástroj, ktorým by sa ukrajinská pšenica vykupovala ukrajinskou vládou zo zdrojov Európskej komisie, ktorá by zabezpečila, že sa obilie z Ukrajiny dostane na pôvodné trhy mimo Európsku úniu.

Ministri Vyšehradskej štvorky, Bulharska a Rumunska sa na tom zhodli v piatok na online rokovaní.

Krajiny uviedli, že je potrebné vyriešiť problém s lacným ukrajinským obilím, ktoré zasypalo všetky trhy. Informoval o tom na tlačovom brífingu dočasne poverený minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan a Jozef Bíreš zo Štátnej veterinárnej a potravinovej správy.

Poľsko a Maďarsko podali návrh na dočasne zavedenie colných kvót na obilie dovážané z Ukrajiny do krajín Európskej únie. Tento návrh krajiny podporia, avšak rozhodnutie musí prísť zo všetkých členských krajín. Súčasťou obchodu s ukrajinským obilím je po novom aj 100 percentná kontrola, ktorá sa uskutočňuje priamo s colníkmi.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie