• Dnes je: Utorok 26. januára 2021 meniny má Tamara

Novinárku Tódovú má opäť niekto sledovať, minister Mikulec dá informácie preveriť

Novinárku Tódovú má opäť niekto sledovať, minister Mikulec dá informácie preveriť

Moniku Tódovú mali sledovať v posledných dňoch jej pobytu vo Vysokých Tatrách a aj doma v Bratislave.

14.1.2021 (Webnoviny.sk) - Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) požiada o preverenie zistených skutočností v kauze údajného sledovania novinárky Moniky Tódovej. Ako napísal vo svojom profile na sociálnej sieti, v prípade, že budú napĺňať znaky trestného činu, budú ich orgány činné v trestnom konaní riešiť v zmysle zákona.

„Vo svetle nedávnej, smutne známej kauzy sledovania novinárov Kočnerovým komandom, sú uvádzané skutočnosti mimoriadne znepokojivé.

Akékoľvek tendencie alebo náznaky zastrašovania či prenasledovania, zamerané na umlčanie novinárov, sú v našej spoločnosti neakceptovateľné,“ zdôraznil minister.


Denník N 13. januára zverejnil, že jeho redaktorku Tódovú sledovali v posledných dňoch jej pobytu vo Vysokých Tatrách a aj doma v Bratislave.


Pred tatranskou chatou, v ktorej bývala na začiatku januára s rodinou, stálo najmenej dva dni SUV s bardejovskou značkou, v ktorom sedel neznámy muž.


V zaparkovanom aute strávil denne zhruba osem hodín a vyhotovoval si fotografie. Na podozrivé autá upozornila Tódová aj políciu. V Tatrách pred tou istotu chatou reportérku sledoval aj ďalší neznámy muž z auta s bratislavskou značkou.

Vo svetle nedávnej, smutne známej kauzy sledovania novinárov Kočnerovým komandom, sú uvádzané skutočnosti mimoriadne znepokojivé. Akékoľvek tendencie alebo náznaky zastrašovania či prenasledovania, zamerané na umlčanie novinárov, sú v našej spoločnosti neakceptovateľné. Požiadam preto o preverenie zistených skutočností a v prípade, že budú napĺňať znaky trestného činu, budú ich OČTK riešiť v zmysle zákona. Zdroj: Facebook Roman Mikulec - minister vnútra SR

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie