• Dnes je: Utorok 22. júna 2021 meniny má Paulína

Nové disperzie LANXESS na vodnej báze zaisťujú pevnosť sklenených vlákien a ich odolnosť proti nárazu

Nové disperzie LANXESS na vodnej báze zaisťujú pevnosť sklenených vlákien a ich odolnosť proti nárazu

Spoločnosť LANXESS rozširuje svoju výnimočnú radu izokyanátových disperzií Trixene Aqua.

22.4.2021 (Webnoviny.sk) -

  • Rozšírenie produktovej rady LANXESS Trixene Aqua BI
  • Jednozložkové nátery na vodnej báze
  • Špeciálne náterové produkty sa využívajú okrem iného v automobilovom i stavebnom priemysle.

Produktový rad teraz zahŕňa nové triedy. Sú navrhnuté tak, aby rozšírili oblasti využitia a spĺňali náročnejšie potreby zákazníkov. Využívajú sa okrem iného v automobilovom i stavebnom priemysle.

Disperzia Trixene Aqua BI 120 rozširuje vynikajúci výkon ako promotér adhézie Aqua BI 220, čo umožňuje formulátorom používať ju v širokom rozmedzí pH. To je dobre využiteľné pri spracovaní textilu, kde možno výrobky použiť napr. pre hydrofóbne živice použité pri vodeodolnej úprave, pre priedušné textílie, ale aj pre sieťotlač, kedy dochádza k zlepšeniu odolnosti výtlačkov voči umývacím cyklom.

Trixene Aqua BI 522 a Trixene Aqua BI 202

Novinkou je aj neiónový produkt Trixene Aqua BI 522. Je navrhnutý tak, aby bol zaistený pevnejší povlak s vynikajúcou chemickou odolnosťou a dobrými výsledkami pri sušení. Nanáša sa na kovové a sklenené povrchy. Spomínané parametre zvyšujú jeho životnosť.

Trixene Aqua BI 202 bol zase vyvinutý vďaka záujmu a zameraniu spoločnosti LANXESS na technológie dimenzovanie vlákien, zatiaľ čo formulátor môže ťažiť z jeho kombinácie s polyuretánovým disperziami Witcobond. Použitie Aqua BI 202 môže zlepšiť pevnosť narezaných sklenených vlákien a prepožičať týmto súčiastkam vyššie mechanické, ohybové vlastnosti, ako aj zlepšiť odolnosť voči nárazu. Sklené vlákna sa používajú na formuláciu vysoko výkonných technických plastov, napr. kompozitov na báze polyamidu a PBT. Takéto plasty vystužené sklenými vláknami sú okrem iného nenahraditeľné v automobilovom a stavebnom priemysle.

Zvyšujú chemickú a mechanickú odolnosť povlakov

Výrobky Trixene Aqua sú účinnými sieťovacími činidlami a látkami podporujúcimi adhéziu pre nátery na báze vody. Zvyšujú chemickú a mechanickú odolnosť povlakov, čo pri konečnej aplikácii zaisťuje oveľa väčší výkon a odolnosť. Vďaka izokyanátovej skupine sú stabilnejšie ako príslušné voľné náprotivky a možno ich ľahko formulovať v systémoch 1-K a 2-K spoločne s radom doplnkových vodných živíc, ako sú napr. hydroxyfunkčné akryláty, polyestery a uretány.

Trixene Aqua BI

Nedávne štúdie LANXESS popisujú princípy formulácie, predbežný výber vhodných stavebných blokov aj pomer a podmienky vytvrdzovania. Kritériá výberu vychádzajú z predbežného hodnotenia vlastností povlakov a pomáhajú formulátorom začať prácu sa sieťovadlami Trixene Aqua BI. Viac informácií o polyuretánových produktoch LANXESS, využívaných ako vysoko odolné priemyselné nátery, sú k dispozícii na webe https://ure.lanxess.com.

Nemecký LANXESS patrí medzi svetovú špičku v špeciálnej chémii

Spoločnosť LANXESS je vedúcim chemickým koncernom, ktorý v roku 2019 dosiahol obrat 6,8 miliardy EUR a v súčasnosti zamestnáva približne 14 400 zamestnancov v 33 krajinách. Kľúčovým odvetvím podnikania spoločnosti LANXESS je vývoj, výroba a predaj chemických medziproduktov, aditív, špeciálnych chemikálií a plastov. LANXESS je členom popredných indexov trvalej udržateľnosti Dow Jones Sustainability Index (DJSI World a DJSI Europe) a FTSE4Good.

Viac informácií o firme sa nachádza na www.lanxess.com a sociálnych sieťach twitter.com/LANXESS, facebook.com/LANXESS, linkedin.com/company/lanxess a youtube.com/lanxess.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie