• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Nová vymáhacia stratégia daňových exekútorov je účinná, do štátneho rozpočtu priniesla viac ako 150 miliónov eur

Nová vymáhacia stratégia daňových exekútorov je účinná, do štátneho rozpočtu priniesla viac ako 150 miliónov eur

Efektívnym a využívaných nástrojom daňových exekútorov je aj inštitút medzinárodného vymáhania.

Daňovým exekútorom sa v prvom polroku tohto roka darilo viac ako v rovnakom období vlaňajška. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila finančná správa na svojom OpenData portáli.

Pod tieto výsledky sa podľa finančnej správy podpisuje správne nastavená stratégia vymáhania.

Vďaka daňovým exekútorom do štátneho rozpočtu v prvom polroku tohto roka prišlo spolu už 157 miliónov eur, čo medziročne predstavuje nárast o 20 miliónov eur.

Vymáhanie nedoplatkov

Daňovú exekúciu štát vedie voči tým subjektom, ktoré si riadne a včas nesplnili svoju povinnosť zaplatiť daň.


Najrazantnejšie kroky podnikajú exekútori voči tým daňovým dlžníkom, ktorí sa plateniu dane vyhýbajú zámerne alebo dlhodobo.


V rámci vymáhania nedoplatkov sú daňoví exekútori oprávnení siahnuť dlžníkovi napríklad na peňažné prostriedky na účte, zadržať mu v spolupráci s Policajným zborom SR vodičský preukaz, či predať motorové vozidlo alebo jeho iný hnuteľný alebo nehnuteľný majetok.


„Veľmi účinným nástrojom je dlhodobo aj pôsobenie daňových exekútorov v teréne, a to v rámci akcií zameraných na odoberanie peňazí v hotovosti v prevádzkach daňových dlžníkov,“ uviedla hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Inštitút medzinárodného vymáhania


Takýmto spôsobom pri poslednej koordinovanej celoslovenskej akcii daňoví exekútori od 206 daňových dlžníkov odobrali 192-tisíc eur v hotovosti a dodatočne navštívení dlžníci dobrovoľne uhradili ďalších 208-tisíc eur.


Efektívnym a využívaných nástrojom daňových exekútorov je aj inštitút medzinárodného vymáhania.


„Veľa dlžníkov si neuvedomuje, že hranicami Slovenska sa možnosti daňového exekútora nekončia. Naopak, vďaka výborne nastavenej spolupráci s finančnými správami v zahraničí, nedoplatok na dani často dlžníka dobehne a môže sa mu siahnuť aj na majetok, ktorý má v zahraničí,“ upozornila hovorkyňa finančnej správy.

Za prvých šesť mesiacov tohto roka bola na základe iniciatívneho prístupu daňových exekútorov zahraničnými daňovými správami do nášho štátneho rozpočtu vymožená suma 1,2 milióna eur.


Daňoví exekútori finančnej správy vymohli v rámci tejto spolupráce pre žiadajúce krajiny za uvedené obdobie sumu 700-tisíc eur.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie