• Dnes je: Streda 21. februára 2024 meniny má Eleonóra

Nová legislatíva má zabezpečiť trvanie protiruských sankcií, kým Moskva nezaplatí kompenzácie

Nová legislatíva má zabezpečiť trvanie protiruských sankcií, kým Moskva nezaplatí kompenzácie

Zákon tiež umožní, aby sankcionovaní jednotlivci darovali svoje zmrazené prostriedky na rekonštrukciu Ukrajiny.

19.6.2023 (SITA.sk) - Veľká Británia predstavila novú legislatívu, ktorá umožní zachovanie protiruských sankcií, až kým Moskva nevyplatí kompenzácie Kyjevu. V pondelkovej tlačovej správe to oznámilo britské ministerstvo zahraničných vecí, informuje spravodajský portál CNN.

Zmrazené prostriedky na reparácie

Ministerstvo zároveň informovalo, že nariadi, aby osoby a subjekty, ktoré sú označené v rámci sankčného režimu voči Rusku, museli zverejniť svoj majetok v Spojenom kráľovstve.

Posilnenie sankcií

„Tieto nové opatrenia znamenajú významné posilnenie v prístupe v rámci britských sankcií proti Rusku, zatiaľ čo Putin a jeho priatelia pokračujú vo svojej ilegálnej vojne a Ukrajina sa púšťa do protiofenzívy,“ uviedol rezort.

Minister zahraničia James Cleverly dodal, že prostredníctvom dnešných nových opatrení posilňujú „prístup Spojeného kráľovstva k sankciám a potvrdzujeme, že Spojené kráľovstvo je pripravené použiť sankcie na zabezpečenie toho, aby Rusko zaplatilo za obnovu krajiny, ktorú tak bezohľadne napadlo“.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie