• Dnes je: Pondelok 15. apríla 2024 meniny má Fedor

Nová kalkulačka RRZ odhadne váš dôchodkový vek, aj pravdepodobnosť jeho dožitia sa

Nová kalkulačka RRZ odhadne váš dôchodkový vek, aj pravdepodobnosť jeho dožitia sa

Jednou zo základných podmienok pre vznik nároku na starobný dôchodok je dovŕšenie dôchodkového veku.

27.2.2024 (SITA.sk) - Viete, kedy budete odchádzať do dôchodku? Rada pre rozpočtovú zodpovednosť vytvorila novú dôchodkovú kalkulačku, v ktorej sa dozviete odhad vášho dôchodkového veku na základe budúceho vývoja dĺžky života, za predpokladu zachovania súčasnej legislatívy.

Dôchodkový vek

Urobí tiež odhad vývoja pravdepodobnosti dožitia sa dôchodkového veku na základe roku narodenia a pohlavia. Podľa týchto istých kritérií odhadne vývoj priemerného počtu rokov života na dôchodku. Stačí navštíviť webovú stránku.

Podľa súčasnej legislatívy bude dôchodkový vek ľudí narodených v roku 1967 a neskôr stanovený v nadväznosti na vývoj strednej dĺžky života v starobe.

Výpočty sú informatívne

Určiť presný vývoj strednej dĺžky života na desaťročia dopredu nie je možné, naša kalkulačka preto počíta s aktuálnymi očakávaniami demografov. Zároveň však vyčísľuje dôchodkový vek aj v menej pravdepodobných scenároch vývoja strednej dĺžky života,“ vysvetľuje Rada pre rozpočtovú zodpovednosť.

Ako však Rada pre rozpočtovú zodpovednosť upozorňuje, výpočty sú informatívne. „Presný dôchodkový vek bude určený v?budúcnosti na základe údajov zverejnených Štatistickým úradom SR,“ dodáva rozpočtová rada.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Hokejisti Nitry postúpili do finále Tipos extraligy, Michalovčania získali bronzové medaily (video)

hokejisti nitry postupili do finale tipos extraligy michalovcania ziskali bronzove medaily video

14.4.2024 (SITA.sk) - Nitrianska hokejová rozprávka bude mať aj finálové pokračovanie.

Až ôsmy tím po základnej časti extraligy vyradil v play-off už tretieho súpera (v predkole Trenčín, vo štvrťfinále Poprad a v semifinále Michalovce) a zahrá si vo finále proti jednému z dvojice Košice - Spišská Nová Ves.

Chcú vyhrať titul

Po bezgólovej prvej tretine vypredané tribúny pod Zoborom v tej druhej rozjasali zámorskí hráči Robert Jackson a Patrick Newell. Michalovce nezlomilo toto dvojgólové manko a v tretej tretine lotyšský líder tímu Kaspars Daugavinš znížil na 1:2. Keď v 56. min Jackson pridal svoj druhý a celkovo tretí gól Nitry, zdalo sa, že o prvom finalistovi je rozhodnuté.

Hostia zo Zemplína však ešte raz zabojovali a do konca riadneho hracieho času Maxwell Newton a Kristofers Bindulis vyrovnali na 3:3. Z predĺženia uplynulo sedem a pol minúty, keď domáci útočník Sebastián Čederle pohotovou strelou po prihrávke Jakuba Lacku stanovil postupovú definitívu pre Nitru.

„Chcel by som priniesť ešte jeden titul do Nitry a teraz sme k nemu blízko. Ktovie, či sa to ešte niekedy v mojej kariére zopakuje. Preto pôjdem do toho naplno a chcem vyhrať titul. Máme sebavedomie, veríme si, že môže zdolať hocikoho a to je dôležité. Dúfam, že nám to vydrží aj vo finále. Dáme do toho všetko," zhodnotil 43-ročný nitriansky kapitán Branislav Mezei vo videu na fejsbukovom profile klubu.

Bronzové Michalovce

Hokejisti HK Nitra sa zatiaľ naposledy predstavili vo finále pred dvoma rokmi, keď nestačili na Slovan Bratislava 2:4 na zápasy. Dosiaľ jediný titul získali v sezóne 2015/2016. Michalovce majú po sobotňajšej prehry koniec sezóny a zároveň istotu zisku bronzových medailí bez ohľadu na výsledok série Košíc so Spišskou Novou Vsou.

Po základnej časti figurovali v tabuľke vyššie ako Spišiaci aj Košičania. Pre Michalovce je to druhý bronz v extraligovej histórii. Prvý získali v sezóne 2020/201 rovnako pod vedením súčasného fínskeho trénera Tomeka Valtonena.


Počasie