• Dnes je: Pondelok 18. októbra 2021 meniny má Lukáš

Nórsko spolu s Dánskom otvoria pre turistov spoločné hranice, so Švédmi naďalej nepočítajú

Nórsko spolu s Dánskom otvoria pre turistov spoločné hranice, so Švédmi naďalej nepočítajú

Švédsko, na rozdiel od severských susedov, nezaviedlo obmedzenia v súvislosti s pandémiou koronavírusu.

29.5.2020 (Webnoviny.sk) - Nórsko a Dánsko oznámili, že od 15. júna otvoria hranice pre vzájomný turizmus, pre Švédov však ostávajú cestovné reštrikcie naďalej v platnosti.

Viac o téme: Koronavírus

Švédsko, na rozdiel od svojich severských susedov, nezaviedlo obmedzenia v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Výsledkom je viac než 4 000 obetí, čo je v Škandinávii s odstupom najviac.

Turisti nebudú môcť nocovať v Kodani

Dánska premiérka Mette Frederiksenová uviedla, že Dánsko a Nórsko sú, čo sa pandémie týka, v iných pozíciách. Dánsko otvorí hranice pre turizmus s určitými obmedzeniami aj s Nemeckom a Islandom.

Turisti z týchto krajín však nemôžu nocovať v Kodani, ktorá má najviac prípadov koronavírusu. Dáni môžu rovnako vycestovať do týchto štátov bez toho, aby museli ísť po návrate do karantény.

Nórska premiérka Erna Solbergová na rovnakej tlačovej konferencii uviedla, že sa nemôžu otvoriť "príliš náhle, pretože by to zničilo všetko, čo doteraz dosiahli".

Švédsko považuje rozhodnutie za politické

Švédska ministerka zahraničia Ann Lindeová označila obídenie Švédska pri otváraní hraníc v škandinávskom regióne za politické rozhodnutie.

Švédsko podľa jej slov dúfalo v spoločné severské riešenie, čo však nebolo možné.

Viac k téme: COVID-19, hranice, Koronavírus, turizmus

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie