• Dnes je: Štvrtok 29. februára 2024 meniny má Radomír

Nóri poskytnú Ukrajine miliardu korún na humanitárnu pomoc a posilnia aj svoju účasť na odmínovaní krajiny

Nóri poskytnú Ukrajine miliardu korún na humanitárnu pomoc a posilnia aj svoju účasť na odmínovaní krajiny

Od začiatku vojny na Ukrajine Nórsko poskytlo Ukrajine a ďalším zasiahnutým krajinám humanitárnu pomoc za 4,5 miliardy korún.

13.11.2023 (SITA.sk) - Nórsko poskytne miliardu nórskych korún na dodatočné financovanie jeho humanitárnych organizácií pôsobiacich na Ukrajine.

Pomôžu nórskym humanitárnym organizáciám

Nórske ministerstvo zahraničia v pondelok oznámilo, že peniaze poputujú Nórskemu Červenému krížu, Nórskej rade pre utečencov, Nórskej cirkevnej pomoci, Nórskej ľudovej pomoci, Caritas Norge, Save the Children a civilným núdzovým silám NORCAP. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Finančné prostriedky pomôžu nórskym humanitárnym organizáciám poskytovať rôzne služby vrátane „zabezpečenia tých, ktorí prídu o svoje domovy, miesta na život, jedlo, vodu a hygienu“, ako aj poskytovanie „vzdelávania, zdravotnej starostlivosti a psychosociálnej podpory“.

„Ukrajinci teraz čelia novej, studenej vojnovej zime. Takmer 18 miliónov ľudí potrebuje humanitárnu pomoc," povedal nórsky minister zahraničných vecí Espen Barth Eide.

Posilnenie odmínovania

Ministerstvo zahraničia uviedlo, že posilňuje aj svoju účasť na odmínovacom úsilí na Ukrajine.

Nemecký kancelár sa nebráni rokovaniu s Putinom, ale ruský prezident musí najprv stiahnuť vojská z Ukrajiny

Nemecký kancelár Olaf Scholz uviedol, že by mohol rokovať s ruským vodcom Vladimirom Putinom, ak šéf Kremľa stiahne svoje jednotky z Ukrajiny. V rozhovore pre Heilbronner Stimme povedal, že s Putinom v minulosti diskutoval a bude tak robiť aj v budúcnosti, no predtým „musí stiahnuť vojská z Ukrajiny“.

Desaťbodový plán, ktorý predložil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ešte v novembri minulého roka, požaduje úplné stiahnutie ruských jednotiek z nelegálne okupovaných ukrajinských území a obnovenie územnej celistvosti Ukrajiny.

Hoci mnohí západní spojenci neočakávajú, že sa Rusko zapojí do zmysluplných mierových rozhovorov, západná podpora Ukrajine v ostatných mesiacoch kolíše. V americkej Snemovni reprezentantov sa horlivo diskutuje o financovaní ukrajinskej pomoci, zatiaľ čo niektorí lídri z krajín Európskej únie stiahli vojenskú podporu alebo priznali „únavu“ z vojny.

Nemecká vláda sa nedávno dohodla na zdvojnásobení rozpočtu na vojenskú pomoc Ukrajine v roku 2024. Pôvodne boli vyčlenené štyri miliardy eur, ale Berlín túto sumu navýšil na osem miliárd. Nemecko je po Spojených štátoch druhým najväčším poskytovateľom vojenskej pomoci Ukrajine.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 29. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 29 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nenechajte sa znechutiť momentálnou situáciou a pokračujte v nasadenom tempe. Nakoniec dobre viete, že čím viac prekážok máte pred sebou, tým viac vás to priťahuje.

Býk 21.4. - 21.5.

Intrigovanie a podráždenosť v komunikácii vám nepristane. Potlačte v sebe zlosť a mlčte, inak sa nepríjemne popálite. Očakáva vás príjemné prekvapenie vo vzťahoch.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Prestanete si všímať drobné problémy a sústredíte sa na vážne kroky v oblasti vášho profesionálneho záujmu. Niekto by chcel ťažiť z vašej nevedomosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Môžete dosiahnuť veľa, ale zrieknite sa tvrdohlavosti. Snažte sa riešiť úlohy diplomaticky. Je na mieste opatrnosť pri styku s kontrolórom alebo revízorom.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie