• Dnes je: Streda 27. októbra 2021 meniny má Sabína

Nitrianski colníci zaistili cigarety za vyše pol milióna eur, nákladiak zneužil meno známej spoločnosti

Nitrianski colníci zaistili cigarety za vyše pol milióna eur, nákladiak zneužil meno známej spoločnosti

Nákladné vozidlo vzbudilo záujem colníkov podozrivo neštandardným označením výraznej žltej farby.

2.6.2021 (Webnoviny.sk) - Príslušníci Colného úradu (CÚ) Nitra počas cestnej kontroly v utorok, 1. júna v skorých ranných hodinách na rýchlostnej ceste R1 zaistili takmer 4,5 milióna kusov cigariet. K tovaru navyše neboli predložené žiadne doklady a chýbali aj úradné postupy, ktoré preprava takéhoto druhu tovaru zahŕňa.

Podarilo sa im tak zamedziť možnému úniku na spotrebnej dani vo výške približne 540-tisíc eur. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa CÚ Nitra Renáta Cebová.

Počas kontrolnej akcie colníci spozorovali nákladné vozidlo, ktoré vzbudilo podozrenie neštandardným označením žltej farby s nápisom známej prepravnej spoločnosti. Kontrolou dokladov zistili, že pravdepodobne nejde o prepravu pre „známu“ spoločnosť. Hliadka ozbrojených príslušníkov CÚ Nitra preto pristúpila k podrobnejšej fyzickej kontrole prepravovaného tovaru.

Pri kontrole ložnej plochy odhalili ukryté spotrebiteľské balenia cigariet označených ako „Marlboro GOLD“ bez kontrolnej známky v celkovom množstve takmer 4,5 milióna kusov. Hliadka colného úradu preto odovzdala prípad vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy pre podozrenie z trestného činu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie