• Dnes je: Sobota 22. februára 2020 meniny má Etela

Nitra už našla náhradu za Kmeča, trénerom tipsportligového tímu bude Bažány

Nitra už našla náhradu za Kmeča, trénerom tipsportligového tímu bude Bažány

Asistentom trénera Mariána Bažányho na lavičke HK Nitra bude bývalý reprezentačný obranca Dušan Milo.

10.10.2019 (Webnoviny.sk) - Novým trénerom tipsportligového tímu HK Nitra sa stal Marián Bažány. Informáciu priniesol oficiálny web klubu.

Na lavičke aj Milo s Petríkom

Rokovania so 44-ročným bratislavským rodákom potvrdil už skôr generálny manažér Tomáš Chrenko, ktorý spolu s prezidentom klubu Miroslavom Kováčikom viedol A-tím v dvoch súbojoch po abdikácii Andreja Kmeča.

Ten sa rozhodol opustiť nitriansku lavičku po dvoch domácich prehrách - s Detvou 3:5 a Košicami 0:9. Asistentom Mariána Bažányho bude bývalý reprezentačný obranca Dušan Milo, trénerom brankárov zostáva Stanislav Petrík.

Bažány hrával aj v Slovane

Marián Bažány ešte ako hráč pôsobil v Slovane Bratislava, neskôr odišiel do Nemecka, kde sa aj usadil. Cez nižšie súťaže sa prepracoval do tímu DEL z Düsseldorfu a po ukončení hráčskej kariéry v roku 2013 sa vydal na trénerskú dráhu.

Najprv pracoval ako asistent v Eisbärene Berlín pod taktovkou Uweho Kruppa, jeden rok strávil v Krefelde a v ročníku 2018/2019 bol asistentom vo švajčiarskom klube SC Rapperswil-Jona Lakers.


Bažány si v sezóne 2005/2006 zahral aj v nemeckej reprezentácii, bol tiež členom národného tímu Nemecka v in-line hokeji.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Pozrite si náš nový Magazín!

Video: Koľko času maximálne by malo dieťa stráviť za počítačom, mobilom či tabletom?


Počasie