• Dnes je: Nedeľa 13. júna 2021 meniny má Anton

Nikoho som nekontaktovala ani neovplyvňovala, reaguje prokurátorka Juríčková na výpoveď Slobodníka

Nikoho som nekontaktovala ani neovplyvňovala, reaguje prokurátorka Juríčková na výpoveď Slobodníka

Prokurátorka trvá na tom, že sa neangažovala pri rozhodovaní o žiadostiach obvinených pre krátenie dane o prepustenie z väzby na slobodu, nikoho nekontaktovala a ani neovplyvňovala.

10.12.2020 (Webnoviny.sk) - Bratislavská krajská prokurátorka Soňa Juríčková vylučuje prijatie úplatku pre angažovanie sa v akejkoľvek trestnej veci. Reaguje tak v stanovisku na medializované informácie Denníka N, že podľa stíhaného bývalého šéfa Národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Bernarda Slobodníka mala prijať úplatok 100-tisíc eur za angažovanie sa v prepustení celebritného lekára Mária Lužinského a jeho spoluobvineného z väzby.

Zločin krátenia dane a poistného

„Zdôrazňujem, že som sa žiadnym spôsobom neangažovala pri rozhodovaní o žiadostiach obvinených o prepustenie z väzby na slobodu, nikoho som nekontaktovala a ani neovplyvňovala,“ vyhlásila v stanovisku.

Obvinení pre pokračovací zločin krátenia dane a poistného boli podľa prokurátorky v minulom roku prepustení na slobodu, rozhodol však o tom Okresný súd Bratislava V.

V tej dobe nebola ani krajskou prokurátorkou

„Prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava po vyhlásení uznesenia o prepustení obvinených z väzby na slobodu proti tomuto zahlásil priamo do zápisnice sťažnosť.

Následne dozorujúci prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava osobitným podaním z 10. júna 2019 adresovaným Okresnému súdu Bratislava V sťažnosť proti uzneseniu o prepustení obvinených z väzby na slobodu vzal späť. Späťvzatie sťažnosti proti uzneseniu o prepustení obvinených z väzby na slobodu nebolo mnou ani podpísané a ani aprobované,“ uviedla prokurátorka.

Dodala, že v čase rozhodovania o žiadostiach obvinených o prepustenie z väzby na slobodu na Krajskej prokuratúre Bratislava nevykonávala funkciu krajskej prokurátorky v Bratislave, keďže do tejto funkcie bola vymenovaná vtedajším generálnym prokurátorom Slovenskej republiky až k 1. marcu 2020.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie