• Dnes je: Nedeľa 20. júna 2021 meniny má Valéria

Nikita Kučerov ide pod skalpel, vynechá celú základnú časť novej sezóny NHL

Nikita Kučerov ide pod skalpel, vynechá celú základnú časť novej sezóny NHL

Obhajca Stanleyho pohára v základnej časti bez zraneného Nikitu Kučerova.

25.12.2020 (Webnoviny.sk) - Obhajca Stanleyho pohára klub Tampa Bay Ligtning sa v celej sezóne 2020/2021 bude musieť zaobísť o jedného zo svojich lídrov ruského útočníka Nikitu Kučerova.

Rus určite vynechá celú základnú časť, ktorá sa začne 13. januára 2021 a potrvá do 8. mája, "blesky" ju začnú domácim súbojom proti Chicagu Blackhawks. Dôvodom je chystaná operácia zraneného bedra u ruského hokejistu, ktorá ho z hry vyradí na niekoľko mesiacov.

Generálny manažér Julien BriseBois je však optimistom, ak ide o úvahy na návrat Kučerova do súťažného diania v play-off. Ruský hokejista začal pociťovať problémy v úvode decembra. Pokúsil sa ich odstrániť konzervatívnymi metódami, ale bezúspešne. Padol teda verdikt, že ešte v decembri 2020 pôjde pod skalpel.

Lightning môžu umiestniť Kučerova na listinu dlhodobo zranených hráčov, čím získali istú rezervu pod platovým stropom. Klub tak môže predĺžil zmluvu s centrom Anthonym Cirellim. Klub v predchádzajúcich dňoch podpísal nové kontrakt obrancami - Slovákom Erikom Černákom aj Čechom Janom Ruttom - aj útočníkmi Mathieuom Josephom a Alexandrom Volkovom.

Viac k téme: NHL

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie