• Dnes je: Streda 17. júla 2024 meniny má Bohuslav

Niektorí zamestnanci si prilepšia, tento príspevok sa môže od septembra opäť zvýšiť

Niektorí zamestnanci si prilepšia, tento príspevok sa môže od septembra opäť zvýšiť

Sumy sa zmenia na základe údajov za apríl 2024, ktoré preukázali nárast kumulatívneho indexu cien jedál a nealkoholických nápojov o 5,3 %.

25.6.2024 (SITA.sk) - Sumy stravného pre pracovné cesty by sa mali zvýšiť. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR pripravuje návrh opatrenia, ktorý reaguje na stúpajúce ceny jedál a nealkoholických nápojov v reštauráciách.

„Pracovná cesta trvajúca 5 až 12 hodín bude pre jednu osobu znamenať zvýšenie sumy zo 7,80 na 8,30 eur. Pri pracovnej ceste trvajúcej 12 až 18 hodín sa suma 11,60 eur zvýši na 12,30 eura, pri viac ako 18 hodinovej pracovnej ceste sa stravné zvýši na 18,40 eur," uvádza materiál.

Táto úprava nadväzuje na mechanizmus zvyšovania súm stravného uvedený v zákone o cestovných náhradách, pričom posledné zmeny začali platiť od 1. októbra 2023.

Ministerstvo očakáva, že zvýšenie stravného bude mať rôzne vplyvy. Negatívne zasiahne predovšetkým podnikateľskú sféru, pre ktorú zvýšenie prinesie vyššie náklady na stravovanie zamestnancov. Na druhej strane, pozitívny vplyv sa očakáva na hospodárenie reštauračných zariadení, kde môže narásť dopyt po ich službách. Nové sumy by mali začať platiť od začiatku septembra 2024.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Tragédia na Zlatých pieskoch, v jazere sa utopil 47-ročný muž

tragedia na zlatych pieskoch v jazere sa utopil 47 rocny muz

17.7.2024 (SITA.sk) - Na jazere Zlaté piesky v Bratislave sa utopil 47-ročný muž. Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, v stredu o 11:45 prijali na linke 158 oznámenie o náleze tela v jazere.

Tragédia na Spiši, trojročné dieťa zomrelo v rozho...

Na miesto vyslali policajtov, ktorí tam vykonávajú potrebné úkony. Presné príčiny a okolnosti udalosti sú predmetom vyšetrovania.


Počasie