• Dnes je: Piatok 02. júna 2023 meniny má Xénia

Niektoré SZČO s odloženými daňami majú nové odvody, sumu treba zaplatiť do 8. novembra

Niektoré SZČO s odloženými daňami majú nové odvody, sumu treba zaplatiť do 8. novembra

SZČO s odloženými daňami si pre nové odvody musia zmeniť trvalý príkaz v banke.

1.11.2021 (Webnoviny.sk) - Časť samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO), ktoré mali v tomto roku predĺženú lehotu na podanie daňového priznania, si vzhľadom na novú sumu sociálnych odvodov musí zmeniť svoj trvalý príkaz v banke. Po prvý raz totiž zaplatia do Sociálnej poisťovne poistné v novej výške za október do 8. novembra tohto roka.

Povinnosť začať platiť poistné na sociálne poistenie k 1. októbru tohto roka vznikla 12,6 tisíca SZČO, výška sociálnych odvodov sa zmenila takmer 55-tisíc SZČO a povinnosť platiť poistné ku koncu septembra zanikla 5,3 tisíca SZČO.

Povinné poistenie SZČO vzniklo od 1. októbra tohto roka tým podnikateľom, ktorí mali predĺženú lehotu na podanie daňového priznania, za minulý rok dosiahli príjem z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti vyšší ako 6 552 eur a zároveň mali k 1. októbru tohto roka platné oprávnenie na vykonávanie činnosti.

Tým SZČO, ktoré dosiahli príjem rovný alebo nižší ako 6 552 eur, povinné poistenie nevzniklo, resp. od 1. októbra tohto roka im zaniklo.

V tomto roku platí pre povinne poistenú SZČO minimálny mesačný vymeriavací základ 546 eur, z toho vyplývajúce poistné je 180,99 eura mesačne. Maximálny mesačný vymeriavací základ pre SZČO do konca tohto roka dosahuje 7 644 eur, poistné z toho tvorí 2 533,98 eura mesačne.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 2. jún 2023

horoskopy na dnes piatok 2 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Bez vetra sa listy nehýbu, hovorí sa o historkách, ktoré sú plné rozporov, ale tebe servírujú ako pravdivé a skutočné udalosti. Že čosi pravdy na veciach môže byť, nemožno vylúčiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Neplánujete si na dnes priveľa povinností? Postihne vás ťažkopádnosť a ak sa pustíte do viacerých prác, zostane vám väčšina na zajtra.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili. Chceli by ste niektoré obísť? Nemusí vám to vyjsť, lebo budete stredobodom pozornosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Pokojne môžete poľaviť, nehrozia vám žiadne straty. Ak uvoľníte priestor pre prácu niekomu druhému, získate čas pre vaše záľuby. Už ste ich dlho zanedbávali.


Všetky Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie