• Dnes je: Nedeľa 16. mája 2021 meniny má Svetozár

Niekoľko francúzskych ministrov malo počas lockdownu navštíviť tajné reštaurácie

Niekoľko francúzskych ministrov malo počas lockdownu navštíviť tajné reštaurácie

Reštaurácie vo Francúzsku sú zatvorené od októbra minulého roka s cieľom spomaliť šírenie koronavírusu.

5.4.2021 (Webnoviny.sk) - Francúzska polícia prešetruje tvrdenie, že ministri a ďalší ľudia večerali v tajných reštauráciách napriek protipandemickým reštrikciám.

Úrad parížskej prokuratúry oznámil, že v nedeľu sa začalo vyšetrovanie možného ohrozovania verejného zdravia s cieľom identifikovať organizátorov a účastníkov údajných stretnutí.

Francúzska televízna stanica M6 cez víkend odvysielala dokumentárny film, v ktorom neidentifikovaný muž povedal, že navštívil dve alebo tri tajné reštaurácie, v ktorých bolo niekoľko ministrov. Členovia vlády ihneď popreli, že by mali informácie a takýchto priestupkoch.

Minister vnútra Gerald Darmanin však požiadal políciu, aby tvrdenia prešetrila. Úrad prokuratúry v pondelok uviedol, že vyšetrovanie pokračuje napriek správam, že muž, ktorý vystupoval v dokumente, svoje tvrdenie odvolal.

V krajine teraz začal platiť nový čiastočný lockdown v reakcii na to, že jednotky intenzívnej starostlivosti v nemocniciach sa opäť zapĺňajú pacientmi s ochorením COVID-19.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie