• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Nick Kyrgios sa opäť postaral o rozruch, po prehratom zápase obvinil divákov v Stuttgarte z rasizmu

Nick Kyrgios sa opäť postaral o rozruch, po prehratom zápase obvinil divákov v Stuttgarte z rasizmu

Austrálčan Nick Kyrgios v semifinále turnaja ATP v Stuttgarte prehral s Britom Andym Murraym.

12.6.2022 (Webnoviny.sk) - Austrálsky tenista Nick Kyrgios sa na turnaji ATP v nemeckom Stuttgarte postaral pri semifinálovej prehre s Britom Andym Murraym o ďalší škandál, po súboji totiž publikum obvinil z rasizmu na svoju osobu.

Kyrgios podľahol britskému veteránovi 6:7 (5), 2:6 a vzápätí na instagrame zverejnil správu, že z hľadiska počul ofenzívne pokriky na seba.

Kyrgios rozmlátil raketu

"Kedy sa toto skončí? Ešte ako dlho budeme počúvať z hľadiska rasistické pokriky. Rozumiem, že moje správanie na dvorcoch nie je dlhodobo príkladné, no slová ako ty mala čierna ovca či sklapni a hraj nie sú akceptovateľné. Ak by som na toto odpovedal, dostal by som pokutu," napísal Kyrgios.

V spomenutom súboji Austrálčan dostal trest v podobe loptičky pre súpera za nešportové správanie, keďže v prvom sete rozmlátil svoju raketu.

Čo si to povedal?

V druhom sete dokonca rozhodca pridelil celú hru Murraymu, keď Kyrgios do publika zakričal: "Čo si to povedal?" Po tomto treste si Austrálčan sadol a nepokračoval v zápase až do okamihu, kým sa neporozprával so supervízorom turnaja.

Andy Murray sa prebojoval do svojho prvého finále na tráve od Wimbledonu 2016, v nedeľu vyzve Taliana Mattea Berrettiniho. Pôjde o tretí vzájomný zápas, v predchádzajúcich dvoch si obaja súperi pripísali po jednom triumfe.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie