• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Neziskovky odmietajú novelu nadačného zákona, namiesto pomoci LGBTI+ párom pomôže skôr oligarchom

Neziskovky odmietajú novelu nadačného zákona, namiesto pomoci LGBTI+ párom pomôže skôr oligarchom

Mimovládky vyzvali poslancov, aby novelu nepodporili.

9.5.2023 (SITA.sk) - Neziskové organizácie odmietajú novelu nadačného zákona, pretože namiesto sľubovanej pomoci LGBTI+ párom pomôže skôr oligarchom.

Novela zavádza tzv. súkromné nadácie

Informuje o tom v tlačovej správe Martin Suchý, zástupca riaditeľky nadácie Zastavme korupciu, podľa ktorej pod nálepkou pomoci LGBTI+ párom zavádza tzv. súkromné nadácie, ktoré v skutočnosti pomôžu zakryť majetok oligarchom.

Mimovládky preto vyzvali poslancov, aby novelu nepodporili. Hoci rovnaká legislatíva už raz neprešla vládou, napriek tomu sa v parlamente objavila opäť, tentoraz ako poslanecký návrh.

Poslanci parlamentu majú na súčasnej schôdzi hlasovať aj o návrhu novely nadačného zákona. Ten podľa Suchého otvára dvere pre financovanie nelegálnej činnosti či vytváranie neprehľadných finančných a korupčných schém bez verejnej kontroly.

Práva LGBTI+ komunity

Mimovládne organizácie preto už vyzvali poslancov, aby návrh nepodporili. Predložený návrh bol súčasťou balíčka zákonov, ktoré mali riešiť práva LGBTI+ komunity.

Pre páry rovnakého pohlavia či nezosobášené páry však v skutočnosti návrh neprináša žiadne riešenie. Z dôvodu nutnosti založiť si samostatnú právnickú osobu, viesť účtovníctvo či ustanoviť orgány právnickej osoby je takýto návrh pre bežných ľudí prakticky nepoužiteľný.

„V tomto zmysle je novela popretím princípov rešpektovania práva na súkromný život tak, ako ho zadefinovala nedávna judikatúra Európskeho súdu pre ľudské práva," upozornil Martin Macko z Iniciatívy Inakosť.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie