• Dnes je: Piatok 03. decembra 2021 meniny má Oldrich

Nezaočkovaní Slováci postupne prichádzajú o svoje práva, Smer-SD odmieta ďalej mlčať

Nezaočkovaní Slováci postupne prichádzajú o svoje práva, Smer-SD odmieta ďalej mlčať

Strana Smer-SD kritizuje návrh ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského.

21.7.2021 (Webnoviny.sk) - Opozičná strana Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) odmieta návrh ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nom. OĽaNO), na základe ktorého by sa s pápežom Františkom mohli v septembri na Slovensku stretnúť iba plne zaočkovaní ľudia. Strana to uvádza v stanovisku, ktoré zaslal jej hovorca Ján Mažgút.

Viac o téme: Návšteva pápeža na Slovensku

„Plazivá diskriminácia Slovákov pokračuje ďalej. Najnovšie pri plánovanej septembrovej návšteve Slovenska pápežom Františkom. Na stretnutí s ním sa podľa ministra zdravotníctva môžu zúčastniť len zaočkovaní Slováci. A všetci ostatní, druhotriedni, hoci ide o väčšinu Slovenska, takto postupne majú prichádzať o svoje práva," doplnil podpredseda strany a Národnej rady SR Juraj Blanár.

Smer-SD preto podľa jeho slov nebude pri tejto diskriminácii zo strany štátu mlčať a bude aj naďalej využívať všetky demokratické možnosti na obranu práv Slovákov.

Hlava katolíckej cirkvi pápež František začiatkom júla potvrdil, že v septembri oficiálne navštívi Slovensko. Návšteva by mala trvať od 12. do 15. septembra 2021.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie