• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Neymar dostal plaketu za prekonanie Pelého rekordu, krajina však stále považuje za lídra zosnulú legendu

Neymar dostal plaketu za prekonanie Pelého rekordu, krajina však stále považuje za lídra zosnulú legendu

Neymar zaznamenal v zápasoch proti iným reprezentačným výberom dovedna 79 gólov.

10.9.2023 (SITA.sk) - Brazílska futbalová reprezentácia má nového lídra v počte gólov Neymara, ktorý sa v piatok osamostatnil na čele tejto štatistiky od legendárneho Pelého.

Dovedna 79 gólov

Neymar za to dostal aj špeciálnu plaketu, no Juhoameričania aj podľa nej stále považujú nedávno zosnulého Pelého za najlepšieho. Neymara totiž označujú len ako najlepšieho kanoniera v zápasoch proti iným reprezentačným výberom, zaznamenal v nich dovedna 79 gólov.

Pelé v takých súbojoch strelil "iba" 77 gólov, no v najcennejšom drese má podľa štatistík Brazílskej futbalovej konfederácie95 presných zásahov. Brazílčania totiž rátajú aj štarty a góly v prípravných dueloch proti klubovým družstvám.

Ohýbanie histórie

"Som veľmi šťastný a ani poriadne neviem, čo mám na to povedať. Nemyslel som si, že niekedy prekonám tento rekord," hovoril Neymar vo chvíli, keď si preberal spomenutú plaketu. Sám však poznamenal, že prekonanie Pelého rekordu neznamená, že je lepší ako legenda.

Ani podľa klubu FC Santos a médií v Brazílii sa Neymar nestal rekordérom v počte gólov v národnom tíme. "FIFA ohýba históriu, keď neráta všetky Pelého góly," napísal novinár Mauro Cézar Pereira.

Neymarova skromnosť

Počas Pelého kariéry reprezentačné tímy často hrávali súboje proti klubovým družstvám, v nich legenda nastrieľala dovedna 18 presných zásahov. FIFA napríklad neráta aj niektoré Neymarove góly, napríklad tiež z OH 2012 a 2016, je ich dovedna osem. Dôvodom je, že oficiálne to nie sú turnaje pre seniorské výbery.

"V prvom rade by som chcel povedať, že tento rekord neznamená, že som lepší ako Pelé či iný hráč národného tímu. Len som chcel prispieť svojim príbehom v reprezentácii a dnes sa mi to podarilo," poznamenal Neymar, ktorý v piatok nastúpil v reprezentačnom drese prvýkrát od vlaňajších MS v Katare.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie