• Dnes je: Utorok 20. októbra 2020 meniny má Vendelín

New York obnovil reštrikčné opatrenia, zaviedol karanténu pre osem amerických štátov

New York obnovil reštrikčné opatrenia, zaviedol karanténu pre osem amerických štátov

Niektoré južné a západné štáty hlásili tento týždeň rekordné počty nakazených.

25.6.2020 (Webnoviny.sk) - Štáty New York, New Jersey a Connecticut požiadali ľudí cestujúcich z iných amerických štátov, kde je počet prípadov ochorenia COVID-19 na vzostupe, aby absolvovali 14-dňovú samoizoláciu. Guvernér New Jersey Phil Murphy povedal, že ľudia v troch menovaných štátoch si "prešli peklom" a nechcú už absolvovať "ďalšie kolo" vírusových infekcií.

Počet nakazených narastá

Karanténa bude platiť pre Alabamu, Arkansas, Arizonu, Floridu, Severnú Karolínu, Južnú Karolínu, Texas a Utah, povedal novinárom guvernér New Yorku Andrew Cuomo.

Ľudia prichádzajúci z týchto štátov, medzi nimi aj obyvatelia New Yorku, New Jersey a Connecticutu, budú musieť v rámci prevencie na 14 dní do izolácie.

Rúška hrajú prim

University of Washington predpokladá, že do októbra stúpne počet obetí v USA na 180-tisíc alebo na 146-tisíc, pokiaľ by 95 percent Američanov nosilo rúška.

Doteraz Spojené štáty registrujú vyše 2,3 milióna prípadov a viac ako 121-tisíc úmrtí. Podľa zdravotníckych úradov budú nadchádzajúce týždne, čo sa týka potláčania pandémie, kľúčové.

Viac o téme Koronavírus

Viac k téme: COVID-19, karanténa, Koronavírus, rúška

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie