• Dnes je: Štvrtok 29. júla 2021 meniny má Marta

Neviem odstúpiť z funkcie, reagoval Matovič na ostrú kritiku prezidentky Čaputovej

Neviem odstúpiť z funkcie, reagoval Matovič na ostrú kritiku prezidentky Čaputovej

Prezidentka Čaputová vyzvala premiéra, aby zvážil, že odovzdá manažovanie koronakrízy inému členovi vlády.

7.12.2020 (Webnoviny.sk) - Nie som manažér koronakrízy, takže neviem odstúpiť z funkcie, ktorú nezastávam. Mrzí ma však kritika, ktorú vláde adresuje prezidentka Zuzana Čaputová. Po pondelkovom rokovaní vlády to povedal jej predseda Igor Matovič (OĽaNO).

„Ked človek s najväčšou dôveryhodnosťou na Slovensku povie, že ďalšie plošné testovania by mali byť striktne dobrovoľné a vedci hovoria, že plošné testovania majú byť, tak ja už naozaj neviem, čo mám robiť.

Mrzí ma, že sa prezidentka pridáva k takejto kritike,“ dodal premiér. Kritiku prezidentky, naopak, odmietol komentovať minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).


Prezidentka Čaputová v pondelkovej diskusnej relácii Braňo Závodský naživo rádia Expres uviedla, že vláde chýba jasný plán na riešenie pandémie koronavírusu.


V tejto súvislosti vyzvala premiéra, aby zvážil, že odovzdá manažovanie koronakrízy inému členovi vlády.

Viac o téme: Koronavírus

Pre ministra dopravy a výstavby Andreja Doležala (Sme rodina) bolo pondelkové zvolanie vlády nečakané, keďže informáciu dostal v nedeľu 6. decembra večer. Dodal, že tým pádom nemá naštudované podklady ani materiály tak, aby mohol reagovať na otázky novinárov.

Závažné rozhodnutie

Ak bude lockdown, mal by byť v čase, keď to krajinu ekonomicky čo najmenej poškodí. Minister Krajčí to povedal pred pondelňajším rokovaním vlády.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Nechcel však konkretizovať, aká forma lockdownu pripadá do úvahy. "Pretože sa na tom musíme dohodnúť. Je to závažné rozhodnutie," uviedol.


Minister doplnil, že v priebehu víkendu sa k tejto téme vyjadroval aj premiér Igor Matovič. "Ten konštatoval, že pokiaľ nepríde k dohode, lockdown je jednou z možností, ktorú bude musieť táto krajina akceptovať," uzavrel Krajčí.

Hold, zostal nám len lockdown. Matovič kritizuje autority štátu, ktoré spochybňujú plošné testovanie

Igor Matovič je veľmi vzťahovačný, Richard Sulík priznal zlé vzťahy v koalícii.

Núdzový stav na Slovensku bude možné predĺžiť, minister Krajčí sa vyjadril aj k možnému lockdownu

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie